HISTORIA 2011

www.ks-pretorian.comPrehistoria       Antyk       Średniowiecze       Renesans       Barok       Oświecenie       Romantyzm       Terażniejszość       Teraźniejszość
MMA FIGHTING - SŁUPSK 22.01.2011

22.01.2011 w Słupsku odbyła się pierwsza edycja zawodowej gali MMA Fighting 1. Gala pod względem organizacji, oprawy oraz poziomu walk nie pozostawiała nic do życzenia. Publiczność także dopisała i wypełniła wszystkie 3000 przygotowanych miejsc.
Nasz klub reprezentowali dwaj zawodnicy:
Artur Doktor - który o walce dowiedział się na dwa dni przed galą spotkał się z Krystianem Czelewiczem (Mistrz Polski w Kick Boxing). Niestety musiał poddać walkę w czwartej minucie drugiej rundy w wyniku niezdolności do jej dalszego kontynuowania (zbyt dużo low kicków na udo). Mimo nieprzygotowania Arturowi udało się w pierwszej rundzie sprowadzić przeciwnika na matę po serii celnych ciosów. Niestety nie wykorzystał swej szansy walcząc w parterze i sędzia przeniósł walkę do stójki.

Mateusz Kurylczyk - przegrał swój pojedynek z Kacprem Karskim w drugiej minucie pierwszej rundy w wyniku duszenia gilotynowego (zakończone utratą przytomności). Początkowo walka rozwijała się po myśli zawodnika udało mu się od razu sprowadzić walkę do parteru gdzie sweapem z półgardy doprowadził do pozycji bocznej. Tu niestety za szybko chciał skończyć i popelnił błąd. Dążąc do Kimury przeszedł z bocznej do północ-południe nie zrzucając ręki przeciwnika z karku. Dzięki czemu mógł on się podnieść i uchwycić gilotynę.

Na gali zadebiutował w walce wieczoru trener zaprzyjaźnionego klubu, Tomasz Szczerek zwyciężając w pięknym stylu w pierwszej rundzie przez balachę. Gratulacje!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w dziale Galeria.

(cofka...)


OBÓZ ZIMOWY - PARDUBICE 2011

07.-12.02.2011 dwaj trenerzy oraz dwaj zawodnicy KS Pretorian Gwlkp. wzięli udział w zimowym zgrupowaniu w zaprzyjaźnionym czeskim Klubie Pretorian Gym Pardubice. Głównym powodem zgrupowania były zbliżające się terminy walk MMA Fronka oraz Mateusza. Zajęcia odbywały się rano (1,5 h) i wieczorem (2 h), głównie MMA z naciskiem na submission oraz dwa treningi Muay Thai. Na prośbę trenerów z Czech, Lubomir poprowadził także zajęcia BJJ z dwiema grupami miejscowego klubu Judo.
Dziękujemy Fronkowi za zaproszenie oraz miłe przyjęcie, pozdrawiamy wszystkich fighterów Pretorian Gym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w dziale Galeria.

(cofka...)


LIGA A1 - JAROCIN 2011

12.03.2011 w Jarocinie odbyła się Gala sportów walki LIGA A1. Uczestnicy walczyli w formułach K1, Muay Thai oraz MMA. Na tej gali zadebiutował w swej pierwszej walce MMA zawodnik KS Pretorian Koźmin Wlkp. - Dominik Chmiel. Stoczył zwycięski, trzyrundowy pojedynek z Piotrem Kaszta z Raciborza w kategorii do 90 kg. Gratulujemy zwycięstwa i czekamy na kolejne sukcesy.

(cofka...)


I MP BJJ NoGi - CZERWONAK 2011

19.03.2011 w Czerwonaku k/Poznaia klub Alliance zorganizował I Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu NoGi (bez judogi).
Zainteresowanie zawodami było tak duże, że organizator musiał ograniczyć zapisy i ostatecznie na hali sportowej Akwen w Czerwonaku spotkało się około 480 zawodników.
Zawody rozgrywano na 4 matach i trwały od godziny 8:00 do 21:00

Z klubu Pretorian Gorzów zgłosiło się 15 osób z czego trzy zdobyły medale. Z Gorzowa na zawodach pojawiło się 11 zawodników:

- Michał Ozgur - srebrny medal -61 kg (debiut w zawodach bjj)
- Klaudia Apenit - brązowy medal -61 kg (stracone złoto w wyniku bezczelnego przekrętu sędziego K. Umińskiego)
- Marcin Kurylczyk - brązowy medal - 91 kg
- Jarosław Tyszuk (debiut w zawodach bjj)
- Robert Pawłowski
- Maciej Grochocki
- Marcin Wybacz
- Łukasz Zdrojewski
- Jarosław Strzesak
- Piotr Pych (debiut w zawodach bjj)
- Artur Zdziebłowski (debiut w zawodach bjj)

Koźmin miało reprezentować 4 zawodników:

- Karol Stasiak
- Bartosz Bogacz
- Wojciech Nowak
- Łukasz Twardowski

niestety choroba wyeliminowała z rywalizacji Karola a Bartek zapomniał badań lekarskich i nie został dopuszczony do zawodów.

Większość startujących odpadła po pierwszej walce na wyróżnienie jednak zasłużyli:

- Jarosław Tyszuk, debiutant który stoczył dwa zwycięskie pojedynki a w trzecim przegrywając na punkty zmusił swego rywala duszeniem do poddania. Niestety, przeciwnik klepnął w matę już po gwizdku zakończenia walki.
- Robert Pawłowski, który trenując sporadycznie (nie pozwalają mu na to obowiązki II trenera drużyny koszykarskiej) wygrał trzy pojednki i uległ dopiero w czwartym tracąc przytomność w wyniku duszenia. Tym samym stracił szansę na medal i zajął V miejsce.
- Michał Ozgur, czarny koń zawodów. Gratulujemy, i żałujemy, że zmieniasz miasto.

(cofka...)


HEROES GATE 3 - 24.03.2011 PPRAHA

Dzisiaj 24.03.2011 odbyła się gala HEROES GATE 3 w Pradze. Gościem specjalnym był Mike Tyson. Jednak nie on nas interesuje. Na tej gali swój kolejny pojedynek stoczył Fronek, trener Pretorian Gym Pardubice i nasz przyjaciel. Walczył przeciwko Romanowi Kracikowi, utytułowanemu czeskiemu bokserowi. W czeskim rankingu zawodników boksu 3. miejsce. Fanda zwyciężył na punkty, choć w pierwszej rundzie założył balachę i zmusił przeciwnika do klepnięcia niestety puścił zbyt szybko i sędzia tego nie uznał. Gratulujemy i czekamy na więcej.


(cofka...)


AMATORSKIE MISTRZOSTWA STREFY ZACHODNIEJ - BARLINEK 2011

Dzisiaj 02.04.2011 po raz kolejny zawodnicy MMA spotkali się w Barlinku na Amatorskich Mistrzostwach Strefy Zachodniej. KS Pretorian miał w tych zawodach swoją reprezentację w postaci sześciu zawodników, którzy wystąpili w grupie debiutantów. Poniżej nazwiska i wyniki:

- Dawid Skrzypczak (-65 kg) zwycięstwo przez poddanie kluczem na ramię z bocznej (20')
- Krzysztof Lesiecki (-82 kg) zwycięstwo przez KO (30')
- Jarosław Tyszuk (-81 kg) zwycięstwo przez poddanie duszeniem zza pleców (1 min. 20')
- Kacper Pilarczyk (-73 kg) zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów, walka na pełnym dystanie czasowym (5 minut)
- Ciechanowski Mariusz (-77 kg) zwycięstwo przez decyzję sędziów (5 minut + 3 minuty dogrywki)
- Patryk Dybowski (-75 kg) porażka decyzją sędziów (5 minut)

Gratulujemy uczestnikom udanego występu, tym bardziej, że dla wszystkich z nich były to pierwsze walki MMA. Liczymy na kolejne zwycięstwa. Relacja filmowa dostępna w Galerii.

(cofka...)


II GT OPEN POLISH CHAMPIONSHIPS - SWARZĘDZ k/POZNANIA 2011

W Barlinku Pretorianie zwyciężali w MMA a w ten sam weekend (02.-03. kwietnia) Gold Team organizował zawody BJJ pod nazwą II Gold Team Open Polish Championships w Swarzędzu.
Były to zawody dwudniowe. W sobotę startowały dzieci, a w niedzielę seniorzy. Z naszej strony udział w nich wzięli tylko zawodnicy Pretorian Koźmin Wkp. Klub z Koźmina wystawił 12 osobową drużynę.

W rywalizacji dzieci rywalizowali:

dywizja 13-15 lat

- Maciej Stasiak 3 miejsce
- Kamil Kryś 2 miejsce

dywizja 9-11 lat

- Maciej Chmiel i zajął 3 miejsce.

3 kwietnia walczyli juniorzy i seniorzy.

- Karol Stasiak wygrał kategorię Senior Open,

Adult:

- Dominik Chmiel wygrał kat -87 kg Blue Belt,
- Wociech Nowak zajął 2 miejsce w +99 kg White Belt,
- Wojciech Kasperkowiak (Foto) 2 miejsce -81 kg Blue Belt,
- Bartosz Bogacz odpadł w White Belt -69,
- Paweł Szczypior -87 White Belt odpadł,
- Błażej Gawroński -81 White Belt odpadł,
- Krzysztof Marciszewski -81 White Belt odpadł.

Juniorzy:

- Donald Kukfisz -81 kg 3 miejsce,
- Łukasz Twardowski -81 kg 1 miejsce.

(cofka...)


PLEBISCYT SPORTOWIEC ROKU 2010

(cofka...)


SEMINARIUM Z BAGIM - KOŹMIN 2011

w dniach 08.-10. kwietnia 2011 w Koźminie, po raz kolejny zawodnicy klubów Pretorian z Gorzowa, Pardubic i Koźmina oraz goście z pobliskich klubów BJJ z Krotoszyna i Ostrowa a także z Poznania spotkali się na seminarium Piotrem "Bagim" Bagińskim.
Tematem głównym była walka półgardą w BJJ i SF, a dodatkowo Bagi zaprezentował kilka rozwiązań z gardy zamkniętej przy pomocy Gi przeciwnika.
Na koniec seminarium Piotr dodał 13 zawodnikom belki do ich pasów a czterem nadał wyższe stopnie.

- Aleš Hrubý - Pretorian Gym Pardubice - Niebieski
- Dominik Chmiel - Pretorian Koźmin - Purpurowy
- Karol Stasiak - Pretorian Koźmin - Brązowy
- Lubomir Grochocki - Pretorian Gorzów - Brązowy

Wszystkim promowanym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(cofka...)


ZAPROSZENIE NA OBÓZ MMA - KOŁOBRZEG 2011


(cofka...)

MISTRZOSTWA POLSKI SUBMISSION FIGHTING - SZCZECIN 2011

Medal MP16. kwietnia 2011 w Szczecinie, odbyły się Mistrzostwa Polski SF organizacji ADCC (Abu Dhabi Combat Club). KS PRETORIAN reprezentowało sześcioro zawodników, których troje zdobyło medale:

- Klaudia Apenit - Brąz
- Jarosław Tyszuk - Srebro
- Michał Ozgur - Brąz
- Łukasz Korczyński
- Piotr Pych
- Marcin Wybacz

Ponownie, jak miesiąc temu, doskonale zaprezentowali się Michał i Jarek. Zdobywając medale po walkach, w których swoich przeciwników zmuszali do poddania. Jarek uległ w piątym a Michał w trzecim pojedynku. Chyba czuli się zobowiązani po ostatnich nominacjach;)
(cofka...)PUCHAR POLSKI W GRAPPLINGU - SZCZECIN 2011

17. kwietnia 2011 w Szczecinie, odbyły się zawody Puchar Polski Grappling pod egidą Polskiego Związku Zapaśniczego, organizowane przez Klub Berserkers Team Szczecin. Udział w nich wzięło 150 zawodników (seniorzy, kobiety, juniorzy).

Zawody rozgrywano w dwóch formułach:

- Gi (ubiór stosowany w Judo i Jiu Jitsu) oraz
- NoGi (kostium zapaśniczy lub strój Submission Fighting).

Zawody rozgrywano w systemie repasaży. Finaliści wciągali pokonanych przez siebie do rywalizacji o III miejsce.

KS PRETORIAN Gorzów Wlkp. reprezentowało troje zawodników, którzy ze względów oszczędnościowych (Klubowi brak funduszy na licencję PZZ, a miasto się na nas wypięło i woli w ramach wspierania Kultury Fizycznej dofinansować Pétanque - Bule, dla nieuświadomionych towarzyska gra przy winie, do której - jak podano na łamach ich witryny informacyjnej - nie potrzeba sprawności fizycznej) wystąpili w barwach Berserkers Team, organizatora tych zawodów.

Nasi reprezentanci wystąpili w obu formułach:

- Klaudia Apenit - zdobyła dwa złota w kategorii -60 kg
- Jarosław Strzesak - zdobył Brąz w kategorii - 70 w formule Gi (w NoGi odpadł w pierwszej rundzie)
- Marcin Kurylczyk - (Gi - jedna walka zwycięska i dwie przegrane, w NoGi dwie walki zwycięskie i dwie przegrane)

Mamy nadzięję że na MP Graplingu Klaudia powtórzy wynik a Jaro i Mateusz poprawią swe osiągnięcia.

(cofka...)


PUCHAR POLSKI W BJJ - KONIN 2011

28. maja 2011 w Koninie, odbyły się zawody Puchar Polski Brazylijskiego Jiu Jitsu. Udział w nich wzięło 420 zawodników (seniorzy, kobiety, juniorzy).

Zawody rozgrywano w systemie pucharowym, przegrywający walkę odpadał z dalszej rywalizacji.

KS PRETORIAN Gorzów Wlkp. reprezentowało siedmiu zawodników, dwóch juniorów (w BJJ -18 lat) i pięciu seniorów. Pięciu zawodników naszej drużyny wystartowało dzięki dotacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. na
upowszechniania kultury fizycznej i sportu poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów w ramach programu profilaktyki przeciwdziałaniu alkoholizmow Niestety tylko jeden zawodnik dostał się do strefy medalowej:

- Michał Ozgur - Brązowy medal w kat. -60 senior
- Mateusz Kurylczyk
- Jarosław Strzesak - odpadł po 3 walce
- Jarosław Tyszuk - odpadł po 2 walce
- Robert Pawłowski
- Piotr Pych (junior)
- Dawid Skrzypczak (junior)


KS PRETORIAN Koźmin Wlkp. reprezentowało ośmiu zawodników, trzech juniorów i sześciu seniorów. Chłopakom powiodło się lepiej zdobyli dwa złota i dwa brązy

Wojciech Nowak - złoto -100kg senior
Bartek Bogacz - złoto -70kg senior
Mateusz Kryś - brąz (junior)
Łukasz Twardowski - brąz (junior)
Dominik Chmiel - debiut w purpurach, odpadł po 2 walce
Wojtek Kasperkowiak
Filip Kasperkowiak
Donald Kukfisz (junior)

Dwaj zawodnicy, którzy zdobyli złoto zostali promowani na podium przez Piotra "Bagiego" Bagińskiego na wyższe stopnie.

(cofka...)


SEMINARIUM Z PIOTREM BAGIŃSKIM - GORZÓW 2011

16. czerwca 2011 po raz drugi w Gorzowie Wlkp. Pretorianie spotkali się z trenerem Kadry Narodowej w Grapplingu Piotrem Bagińskim. Zajęcia trwały trzy godziny, udział wzięło 26 zawodników Pretorian Gorzów Wlkp. oraz sześć osób nie związanych z naszym Klubem. Specjalnie na seminarium przybył trener z Koźmina, Karol Stasiak.
Seminarium było w formule Submission Fighting. 45 minut zajęć poświęcono na walki sparingowe, podczas których można było zawalczyć również z naszym gościem, który nikomu nie odmawiał pojedynku. Jarek Strzesak wykorzystał swoją szansę w 100%.
Ostatnim punktem seminarium było nadanie wyższego stopnia naszej jedynej zawodniczce Klaudii Apenit, która z rąk Bagiego otrzymała niebieski pas. Gratulujemy
Dziękujemy firmie Sienkiewicz Nieruchomości, za pomoc w organizacji seminarium.

(cofka...)


OMPwBJJpppPZJ WIESŁAWA BŁACHA - PIŁA 2011

18. - 19. czerwca 2011 pilski Klub BJJ Jopek Gold Team zorganizował Turniej w Brazylijskim Jiu Jitsu pod nazwą "Otwarte Mistrzostwa Polski w BJJ pod patronatem prezesa Polskiego Związku Judo, Wiesława Błacha".
Rywalizację podzielono na dwa dni, 18. wszystkie dywizje kolorowe, 19. dywizje kobiet, białych i juniorów. Organizatorzy przygotowali dla zwycięzców sporo nagród, puchary oraz bardzo ładne medale.

Nasz klub reprezentowali:

- Marcin "Mateusz" Kurylczyk - złoto -88,3 kg Kolorowe pasy
- Jarosław strzesak - brąz -70 kg Kolorowe pasy
- Łukasz Korczyński - brąz -64 kg Kolorowe pasy
- Klaudia Apenit - brąz -Open Kobiety
- Robert Pawłowski - brąz -88,3 kg Białe pasy
- Michał Szlendak -88,3 kg Białe pasy
- Jarosław Tyszuk - srebro -82,3 kg Białe pasy
- Michał Ozgur - brąz -64 kg Białe pasy
- Piotr Pych -75 kg Juniorzy

Czterech zawodników naszej drużyny wystartowało dzięki dotacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. na upowszechniania kultury fizycznej i sportu poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów w ramach programu profilaktyki przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Poniżej medaliści z łupami;)

(cofka...)


MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW W JIU JITSU - GORZÓW 2011

25. czerwca 2011 gorzowski Klub jiu jitsu (tradycyjnego) był organizatorem MP Młodzieżowców. W program zawodów została wprowadzona nowa formuła walki Ne waza, czyli walka w "parterze". Ponieważ już rozpoczęły się wakacje KS PRETORIAN reprezentował tylko jeden zawodnik, Jarosław Tyszuk. Zdobył on w Kategorii -85 kg srebrny medal
Nasz zawodnik wystartował dzięki dotacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. na upowszechniania kultury fizycznej i sportu poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów w ramach programu profilaktyki przeciwdziałaniu alkoholizmowi. (cofka...)OBÓZ MMA - 03.-09.07.2011 KOŁOBRZEG

03.-09.07.2011 w Kołobrzegu po raz czwarty Szczerek Fight Team Kołobrzeg wspólnie z KS Pretorian zorganizował obóz MMA. W tym roku udział w nim wzięło 18 osób. Jak zwykle pojawili się przedstawiciele Pretorian Gym Padubice i ich trener Frantisek Smetanka (prowadził Muay Thai). W tym roku zabrakło niestety naszego szwedzkiego przyjaciela Jimmiego Lagerströma, którego obowiązki zawodowe zatrzymały w kraju. Oprócz zawodników klubów organizujących obóz udział w nim wzięło także 3 osoby z zewnątrz. Podczas tegorocznego obozu odbywały się dwa treningi: 2-godzinny przed południem i 1,5-godzinny po południu. Dla spragnionych ruchu sala była otwarta po godzinie 20:00 - kiedy to doskonalono BJJ. W pozostałym czasie uczestnicy mogli wykorzystać wspaniałą pogodę na "smażenie się" na plaży oraz wziąć udział w wycieczce kajakowej (kanałami Kołobrzegu) i zajęciach na "małpim gaju".

Udział ośmiu gorzowskich zawodników zostałał wsparty dotacją Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. na upowszechniania kultury fizycznej i sportu poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów w ramach programu profilaktyki przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Dziękujemy również panom Sławomirowi i Krzysztofowi za pomoc w sfinansowaniu udziału dwóch zawodników w obozie.

(cofka...)


SEMINARIUM Z PIOTREM BAGIŃSKIM - CHOSZCZNO 2011

23. lipca 2011 klub MMA Choszczno zorganizował seminarium BJJ i MMA z Piotrem Bagińskim oraz Maciejem "Irokezem" Jewtuszko. Odbyły się dwa treningi po dwie godziny każdy. Pierwszy, w formule BJJ i Submission Fighting, drugi dotyczył tylko MMA. W zajęciach udział wzięło 37 osób, w tym siedmiu zawodników Pretorian.

(cofka...)


MISTRZOSTWA POLSKI W GRAPPLINGU - ŚWINOUJŚCIE 2011

17.-18.09.2011 w Świnoujściu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Grapplingu. Z klubu Pretorian wziął udział tylko jeden zawodnik, Łukasz Korczyński. Wystartował w dwóch formułach w sobotę w NoGi i w niedzielę Gi. Niestety w sobotę zajął jedynie czwarte miejsce a w niedzielnej rywalizacji w Gi odpadł po trzech pojedynkach Nowością podczas tych zawodów była internetowa transmisja na żywo z której skorzystało wielu zainteresowanych sportami walki kibiców.

(cofka...)


SEMINARIUM Z FELLIPE COSTA - 22.-26.09.2011 SZCZECIN

22.-26.09.2011 w Szczecinie odbyło się seminarium z Fellipe Costa, brazylijskim mistrzem BJJ, opiekunem Berserkers Team. W seminarium wzięli także zawodnicy naszego Klubu. Niestety nie we wszystkich treningach, ale pojawiło się w Szczecinie łącznie siedmiu Pretorian.

(cofka...)


PUCHAR POLSKI BJJ NoGi - 24.09.2011 LUBOŃ

24.09.2011 w Luboniu zostały rozegrane zawody Puchar Polski BJJ NoGi. Z klubu Pretorian udział wzięli zawodnicy Koźmina Wlkp.

(cofka...)


LONDON OPEN IBJJF CHAMPIONSHIP - 1.-2.10.2011 LONDYN

1.-2.10.2011 w Londynie rozegrano poraz pierwszy zawody LONDON OPEN IBJJF CHAMPIONSHIP. Wzięli w nich udział dwaj trenerzy Klubów Pretorian z Koźmina i Gorzowa, Karol Stasiak oraz Lubomir Grochocki. W swoich kategoriach wagowych obaj zdobyli złote medale, w dywizji Absoluto spotkali się w finale i po "zaciętej" walce zajęli dwa pierwsze miejsca. Szczegóły na filmie poniżej...
Za pomoc w realizacji wyjazdu dziękujemy właścicielom pizzerii Piccolo, Panom Andrzejowi i Robertowi, a za zabezpieczenie logistyczne pobytu w Londynie dziękujemy Michałowi (Miszka), Arkowi (Angol) oraz Gosi i dzieciom.

(cofka...)


LA ONDA: MANTO CUP

1 listopada w Magdeburgu odbyła się jedna z największych gal MMA w Niemczech – La Onda: Manto Cup!. Wzięli w w niej udział także Polacy a wśród nich gorzowski zawodnik - Paweł Ilnicki. Paweł (rekord 1:0:0) wystąpił jako TBA przeciwko zawodnikowi gospodarzy Hendrikowi Oschmannowi (2-2-0). Niestety przegrał pojedynek w pierwszej rundzie przez gilotynę do której doszło po nieudanym kopnięciu obrotowym Pawła.

(cofka...)


WIZYTA PRETORIAN GYM

08.-12. listopada 2011 do Gorzowa po raz kolejny zawitali nasi przyjaciele z Czech. Pobyt w naszym mieście czescy zawodnicy potraktowali jako obóz treningowy. Okazją do niego był udział trenera Pretorian Gym Frantiska Smetanki oraz jego zawodnika Marka Hewitt Pilara w Gali MMA 3.12.2011 Gladiator Championship Fighting 7. Mimo sporego opóźnienia w remoncie nowej sali Klubu udało się przeprowadzić dwa treningi w nowej siedzibie, choć wokół panował remontowy rozgardiasz.

(cofka...)


II GALA MMA - 12.11.11 MIĘDZYCHÓD

12 listopada 2011 w Międzychodzie, po raz drugi została zorganizowana Gala Sportów Walki. Imprezę rozpoczęły 2 pojedynki bokserskie, następnie 3 kickbokserskie i 3 w formule K1, a zwieńczeniem wieczoru było 9 walk MMA. Bohaterami ostatniego punktu programu było czterech zawodników obu Klubów Pretorian z Gorzowa i Koźmina. Wszyscy nasi reprezentanci zwyciężyli swoje pojedynki przed czasem.

Część MMA rozpoczął pojedynek w kategorii 62 kg zawodnika z Gorzowa, Łukasz Korczyńskiego , który po półtorarocznej przerwie w występach na ringach MMA pokonał swego przeciwnika, Mieczysława Jędrzejczaka z Berserker's Team Poznań w drugiej rundzie w wyniku dźwigni prostej na staw skokowy.
Drugi pojedynek naszego reprezentanta w kategorii 85 kg skończył się po około 1,5 minuty. Dominik Chmiel z Koźmina Wlkp. pokonał Michała Tucholskiego. Rozpoczął od powalenia z uchwytu w pas, następnie zdobył dosiad z którego zadał kilkanaście uderzeń po czym zakończył walkę duszeniem trójkątnym rękoma.
Kolejne zwycięstwo dla Pretorian zanotował zawodnik z Koźmina Maciej Siudziński. Niestety nasz zawodnik swej walki nie mógł stoczyć gdyż jego przeciwnik Marcin Bodnar poddał walkę walkowerem. (Podczas rozgrzewki odniósł poważną kontuzję).
W ostatniej walce naszych reprezentantów, zawodnik z Koźmina, Jędrzej Martuzalski pokonał w kategorii +100 kg Łukasza Walkowiaka. Przeciwnik Jędrzeja poddał się w 14 sek. walki w wyniku duszenia przedramieniem po powaleniu chwytem za nogę.

W gali, w formule K1 miał wystąpić jeszcze zawodnik z Gorzowa Krzysztof Lesiecki, niestety w wyniku kontuzji odniesionej w trakcie treningu musiał zrezygnować z walki.

Gratulujemy zwycięzcom i trenerom oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy pomagali w treningach przygotowujących do Gali

Na zdjęciu od lewej: Paweł Kryś (trener GW), Lubomir Grochocki (trener GW), Dominik, Karol Stasiak (trener KW), Jędrzej, Łukasz, Maciej

(cofka...)


VII MISTRZOSTWA POLSKI W BJJ - PRUSZKÓW 2011

W dniach 26.-27. listopada 2011, już po raz siódmy, zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu. Gospodarzem tegorocznej edycji zawodów był klub Copacabana Warszawa, jednak same zawody, ze względów finansowych, odbyły się w Pruszkowie na nowoczesnym obiekcie BGŻ Arena. Udział w zawodach wzięło prawie 700 osób z całej Polski. Ze względu na tak dużą ilość zawodników impreza została rozłożona na dwa dni, a pojedynki rozgrywano jednocześnie na sześciu matach. W trakcie sobotniej rywalizacji miało miejsce humorystyczne wydarzenie. W pewnym momencie zgasły główne a zaświeciły się światła ewakuacyjne i rozległy się sygnały alarmu przeciwpożarowego a następnie podano informację, że na hali wybuchł pożar i wszyscy proszeni są o jak najszybsze opuszczenie budynku, niektórzy zawodnicy, zaskoczeni pod prysznicem zmuszeni byli wyjść tylko w ręcznikach. Sytuacja została szybko zażegnana i zawody po krótkiej chwili zawody wznowiono.

Klub Sportowy Pretorian reprezentowało ośmiu zawodników. Czterech z Gorzowa Wlkp.:

- Jarosław Tyszuk - srebro w Dywizji Adult (18-35 lat) w kat. -88,3 kg (cztery pojedynki),
- Jarosław Strzesak – V miejsce,
- Marcin Mateusz Kurylczyk,
- Łukasz Stojanowski – debiut na zawodach BJJ,

i czterech z Koźmina Wlkp.:

- Karol Stasiak (trener) - Złoto w dywizji Masters (+35 lat) kat. -88,3 kg,
- Łukasz Twardowski - Brąz w Dywizji Junior (-18 lat) w kategorii +88 kg,
- Bartosz Grzęda,
- Donald Kukfisz.

Klub Sportowy PRETORIAN Gorzów Wlkp. dziękuje panom:

- Łukaszowi Zienkiewiczowi za pomoc w organizacji wyjazdu,
- Tomaszowi Jagła i Mariuszowi Fredyk za finansowe wsparcie wyjazdu.

Udział dwóch gorzowskich zawodników zostałał wsparty dotacją Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. na upowszechniania kultury fizycznej i sportu poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów w ramach programu profilaktyki przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

(cofka...)


PRO-MMA Round 01 - Stargard 2011

W sobotę 3 grudnia 2011 w Stargardzie Szczecińskim odbyła się gala Mixed Martial Arts (Mieszane Sztuki Walki) PRO-MMA Round 01 zorganizowana przez federację Professional MMA w Stargardzie Szcz.

Zaproszenie do udziału w tej imprezie dostało trzech zawodników gorzowskiego Klubu. Niestety przygotowania do startu obciążone były od początku pechem.
Pierwszy w wyniku kontuzji odniesionej na Gali K1 w Berlinie odpadł, Paweł Ilnicki, który w Stargardzie miał stoczyć pojedynek z Tomaszem „Pająkiem” Stasiakiem w walce wieczoru.
Tydzień przed Galą, na Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu, w walce finałowej kontuzję odniósł drugi reprezentant Pretorian, Jarosław Tyszuk.
Trzeci z naszych zawodników, Jarosław Strzesak, ostatni tydzień przed walką musiał spędzić w łóżku z wysoką gorączką. Na szczęście wrócił do zdrowia na tyle by móc wystąpić.

W trakcie prezentacji i oficjalnego ważenia zawodników przed walką, okazało się, że Jarek (kat. -77 kg) ma pięć kilo mniej od swojego przeciwnika. Był to skutek przebytej choroby. Ostatnim złym znakiem było uszkodzenie pliku mp3 z melodią wybraną przez naszego zawodnika co spowodowało, że do walki wychodził przy przypadkowej muzyce wybranej przez organizatora. Na szczęście Jarek nie okazał się przesądny.....

Walka już o początku pierwszej rundy nie przebiega po naszej myśli. Widać wyraźną przewagę masy i siły przeciwnika. Dominuje w walce dwa razy powalając Jarka i utrzymując pozycje z góry. Dodatkowo celnie trafia kolanem w głowę po przypadkowym upadku Jarka i przez chwilę wydaje się, że to kopnięcie wywarło na naszym zawodniku duże wrażenie. Strzesak dwa razy próbuje duszenia gilotynowego jednak Romanowski skutecznie niweluje zagrożenie. 1. Runda, na punkty zwycięska dla zawodnika ze Stargardu wywołuje dużą wrzawę na trybunach.

Druga runda rozpoczyna się jeszcze gorzej. Chwilę po gongu, w wyniku swego błędu Jarek upada na plecy, a przeciwnik zdobywa dosiad i zaczyna zadawać uderzenia. Ratując się przed ciosami Strzesak obraca się do przeciwnika plecami, który natychmiast atakuje duszeniem od tyłu. Trybuny szaleją. Przez około minutę zawodnik Pretorian przeżywa bardzo ciężkie chwile. W końcu Jarek uwalnia się z uchwytu i walka, cały czas w klinczu przenosi się do stójki. Tu następuje nieoczekiwany zwrot akcji. Strzesak ekwilibrystycznie wskakuje na plecy stojącego oponenta i zakłada duszenie Mata Leo, ten nie wytrzymuje i upada a po chwili poddaje się klepiąc w matę. Na sali słychać już tylko kibiców gorzowskich.

Chwilę przed walką dostaliśmy radosną wiadomość z Czech. Trener, współpracującego z naszym stowarzyszeniem, Klubu Pretorian Gym Pardubice, Frantisek Smetanka, w walce o pas mistrzowski organizacji GFC podczas gali MMA w Pradze , pokonał duszeniem zza pleców swego przeciwnika Daniela Machacka.

Niestety nasz drugi czeski przyjaciel Marek Hewitt Pilar przegrał swą walkę podczas tej samej gali.

Gratulujemy wszystkim walczącym zawodnikom.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i trenerom KS Pretorian za pomoc w przygotowaniach do walki oraz kibicom za doping w trakcie Gali.

Jaro kończy walkę
(cofka...)


TRENER KADRY NARODOWEJ W GORZOWIE

W sobotę 10.12.11 na nowej sali KS Pretorian Gorzów Wlkp. odbyło się seminarium z Brazylijskiego Jiu Jitsu, prowadzącym był Piotr BAGI Bagiński trener Berserkers Team Szczecin, zawodnik BJJ i Grappling oraz sędzia na galach KSW.

Wprawdzie zajęcia na nowej sali Klubu Sportowego Pretorian Gorzów Wlkp. odbywają się już od trzech tygodni, jednak do uroczystego otwarcia DOJO doszło 10. grudnia 2011. Atrakcją wydarzenia było seminarium szkoleniowe z opiekunem technicznym naszego Klubu i trenerem Kadry Polski w Grapplingu, Piotrem BAGIM Bagińskim.

Seminarium miało charakter otwarty. Udział w nim wzięli członkowie KS Pretorian Gorzów Wlkp., trener klubu Pretorian Koźmin oraz kilku zawodników sekcji Judo AZS AWF. Łącznie na sali pojawiło się 39 osób. Zajęcia trwały trzy i pół godziny.

Bagi pokazał uczestnikom dwa sweapy oraz kilka kombinacji wynikających z ich zastosowania. Po części technicznej rozpoczęło się randori (walki). Wpierw odbyło się kilka rund "zadaniówek", podczas których uczestnicy próbowali zastosować poznane elementy, a następnie toczyli już pojedynki bez ograniczeń.

Ostatnim punktem programu spotkania, były nominacje, w trakcie których nadano kilka belek do pasów oraz kilku wybrańców otrzymało wyższe stopnie zaawansowania (pasy).

Wśród nominowanych do grona posiadaczy niebieskiego pasa znaleźli się:

- Jarosław Tyszuk,
- Michał Ozgur,
- Michał Szlendak,
- Rafał Jędrzejewski.

Purpurowe pasy otrzymali:

- Marcin „Mateusz" Kurylczyk oraz
- Maciej Grochocki.

W trakcie seminarium został nadany jeszcze jeden purpurowy pas, Pawłowi Kryś ale ze względu na nieobecność nominowanego, jego wręczenie nastąpi przy innej okazji.

Dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach.

Za wydatną pomoc w organizacji seminarium chcielibyśmy podziękować panom Krzysztofowi i Markowi z Firmy "MAZUREK" oraz panu Jackowi z Firmy "SODA"

Bagi, Groch, Karol, Lubomir
(cofka...)


GWIAZDKOWY TURNIEJ BJJ - PIŁA 2011

18.12.2011 w Pile miejscowy Klub BJJ, Jopek Gold Team, zorganizował Turniej Gwiazdkowy Brazylijskiego Jiu Jitsu. Ostatnia impreza w roku 2011 przyniosła cztery medale dla naszego Klubu.

W turnieju, KS Pretorian Gorzów Wlkp reprezentowali:

Kobiety:
Klaudia Apenit +56 kg - srebro

Junior:
Piotr Perzanowski -75 kg - złoto

Białe Pasy:
Łukasz Stojanowski -94 kg - brąz
Jarosław Dudziak -82 kg
Grzegorz Pospychała -88 kg

Niebieskie Pasy:
Łukasz Korczyński -64 kg
Jarosław Strzesak -77 kg
Michał Szlendak -88 kg

Purpurowe Pasy:
Marcin Kurylczyk -88 kg - srebro

Na największe pochwały zasługuje walczący w Dywizji Juniorów i zdobywca złotego medalu, Piotr Perzanowski, dla którego był to debiut w zawodach. Jego kategoria była najliczniejsza na Turnieju - 32 zawodników. Stoczył pięć pojedynków, cztery zwyciężając przez poddanie przeciwnika a ostatni finałowy na punkty.
Dobrze wypadł Marcin Kurylczyk, który po niedawnej nominacji startował po raz pierwszy w dywizji Purpurowych Pasów i zajął drugie miejsce przegrywając finałową walkę tylko decyzją sędziowską.

(cofka...)


Prehistoria       Antyk       Średniowiecze       Renesans       Barok       Oświecenie       Romantyzm       Terażniejszość       Teraźniejszość