HISTORIA 2015

www.ks-pretorian.comPrehistoria       Antyk       Średniowiecze       Renesans       Barok       Oświecenie       Romantyzm       Teraźniejszość       Teraźniejszość
MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ BONEBREAKERS DAY III - 07.02.2015 GORZÓW

Ponownie w gorzowskim Klubie Pretorian odbył się Turniej BoneBreakers Day III Jedno pole walki, zawodników, 72 walki grapplingowe w 7 godzin, 3 medale dla gorzowskich Pretorian - tak wyglądał turniej "BoneBreakers Day".
Klub Sportowy Pretorian Gorzów Wlkp. zorganizował 07 lutego 2015 międzynarodowy turniej grapplingowy NoGi „BoneBreakers Day III" - Dzień Łamignatów 3. Ze względu na miejsce rozgrywania zawodów (sala sportów walki KS Pretorian), turniej miał ograniczoną liczbę miejsc. Przewidziano rywalizację w pięciu kategoriach wagowych: do 68 kg, do 77 kg, do 86 kg, do 95 kg i powyżej 95 kg Turnieju Głównego oraz w dwóch kategoriach Openi - i + 85 kg. W każdej kategorii walczyć mogło maksymalnie 16 zapaśników. Łącznie w zawodach startowało 45 zawodników w tym 4 Czechów 1 Mołdawianin i jeden Amerykanin.
Udział w Turnieju Głównym mieli prawo wziąć zawodnicy, którzy posiadają najwyżej purpurowy pas brazylijskiego Jiu Jitsu lub staż treningowy w innych sportach chwytanych, jak judo czy zapasy, nie przekraczający 8 lat. W Open tego ograniczenia już nie było
W turnieju obowiązywały też specjalne przepisy. Czas walki wynosił 6 minut, można było wygrać pojedynek przez poddanie za pomocą dźwigni na ręce i nogi lub duszeń. Jeżeli w regulaminowym czasie nie doszłoby do rozstrzygnięcia o zwycięstwie mieli decydować sędziowie. Większość walk zakończyło się przez poddanie. 4 medale zostały w Gorzowie.

Wyniki Turnieju:

Małe Open -85 kg
1. Tomasz Michałowski
2. Wojciech Lech
3. Adam Lewandowski

Duże Open +85 kg
1. Eldar Rafigaev
2. Mikołaj Różański
3. Łukasz Sudolski

Turniej Główny:

-69 kg
1. Adrian Sadzak
2. Sebastian Napierajczyk
3. Wojciech Pająk Pretorian Gorzów

– 77 kg

1. Patryk Ruta
2. Jarosław Strzesak Pretorian Gorzów
3. Michał Novak Pretorian Pardubice

-85 kg
1. Adam Lewandowski
2. Michał Novak Pretorian Pardubice
3. Tomasz Maciejun

-94 kg
1. Łukasz Sudolski
2. Jakub Stejskal Pretorian Pardubice
3. Rafał Ścibirowski

+94 kg
1. Mikołaj Różański
2. Eldar Rafigaev
3. Mateusz Donajski Pretorian Gorzów

Tytuł i nagrodę dla Najlepszego Technika Turnieju zdobył Adam Lewandowski West Coast Team Świnoujście Zarząd Klubu dziękuje wszystkim przyjaciołom Klubu oraz sponsorom za wsparcie w organizacji Turnieju oraz ufundowanie nagród:

ERGOMAX, Get In Leasing, Euro Broker, Metalplast, StalRem, GamaPlast, Aek Design, AMW Auto, Eko-Projekt, Lombard Skarbonka, QATTRO, MMASTORE.PL, Restauracja Batista

Moment kontuzji
(cofka...)


SEMINARIUM Z PIOTREM BAGIŃSKIM - 08.02.2015 GORZÓW

Już na drugi dzień po turnieju, odbyło się na sali Pretorian Seminarium BJJ z Piotrem Bagińskim, głównym trenerem Berserkers Team. W seminarium wzięło udział 65 zawodników z klubów z Polski oraz Czech.
Po części technicznej oraz walkach trenerzy Pretorian wraz z Piotrem Bagińskim wręczyli 6 wyższych pasów uczestnikom seminarium.

Niebieski Pas otrzymali:

Ales Janousek Pardubice
Jakub Wieczorek

Purpurowy Pas otrzymali:

Tomasz Urbański
Andrzej Niebielecki
Mateusz Donajski
Wojciech Pająk

Pozostałym zawodnikom trenerzy dodali belki do pasów.

Podziękowania za dla Piotra Bagińskiego oraz dla uczestników seminarium za liczne przybycie.

Bagi
(cofka...)


V MISTRZOSTWA POLSKI BJJ NOGI - 21.-22.02.2015 LUBOŃ

Sukcesy Pretorian na V MP NoGi w Luboniu
Gorzowianin, Mateusz Kurylczyk zdobył brązowy a Pretorianin z Koźmina Dominik Chmiel, srebrny medal podczas V Mistrzostw Polski BJJ NoGi w Luboniu. Oba medale w Dywizji Brązowych Pasów.
Wojciech Pająk - debiut w Adult Purple Belt, pierwsza walka zwycięstwo, druga porażka.
Pretorianie z Czech,Ales Hruby i Ales Janousek zdobyli srebrne medale a Jana Fadrhoncová brązowy medal. Gratulujemy wszystkim zawodnikom Pretorian Team walczących w tych zawodach i brawa dla medalistów

Podziękowania AMW AUTO oraz ERGOMAX i fajnemeble.pl za wsparcie wyjazdu

Mateusz
(cofka...)


III BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH TROPEM WILCZYM - 01.03.2015 GORZÓW

Pretorianie
(cofka...)


OPEN BALTIC CUP II - 07.03.2015 KOSZALIN

W ubiegły weekend (tj. 7. marca br.) w Hali Sportów Walki przy ul. Fałata 34 w Koszalinie odbyły się zawody Open Baltic Cup BJJ GI oraz No Gi Koszalin 2015. W turnieju udział wzięli zawodnicy gorzowskiego Klubu Sportowego Pretorian, którzy wywalczyli kilka cennych medali. Organizatorem turnieju był Klub Berserkers Team.
– Był to udany powrót po kontuzjach Jarka Strzesaka i Jarka Dudziaka oraz dobry występ Marcina Łankucia - – powiedział po zawodach szef Klubu Sportowego Pretorian Lubomir Grochocki.
Poniżej osiągnięcia zawodników KS Pretorian.

Wyniki rywalizacji NoGi OPEN BALTIC CUP II Koszalin:

Jarek Dudziak – brązowy medal
Marcin Łankuć – brązowy medal

Wyniki turnieju w rywalizacji Gi OPEN BALTIC CUP II Koszalin:

Wojtek Pająk – złoty medal
Jarosław Strzesak – złoty medal
Marcin Łankuć – brązowy medal

Podziękowania AMW AUTO oraz ERGOMAX i fajnemeble.pl za wsparcie wyjazdu

Marcin
(cofka...)


X CAGE 7 - STOJAN VS TRYBSON - 13.03.2015 TORUŃ

W Toruniu dobyła gala MMA XCage 7/PLMMA 50. Łukasz Stojanowski, gorzowski zawodnik z Klubu Sportowego Pretorian uległ celebrycie Pawłowi „Trybsonowi” Trybale. „Trybson” pokonał naszego zawodnika przez TKO już w pierwszej rundzie.
Walka nie u łożyła się po myśli Pretorian. Najpierw porządnie trafiony został w stójce, a następnie rywal dokończył dzieła w parterze. Decydujące było kopnięcie kolanem na głowę i seria ciosów w parterze.
– Nie byłem osobiście na gali. W narożniku Łukasza stanęli dwaj trenerzy MMA z naszego klubu, Maciej Grochocki i Jarosław Strzesak. Walkę znam z relacji TV. Niestety nie przebiegła ona po naszej myśli i nawet nie jest to zasługą przeciwnika, tylko serią błędów naszego zawodnika, który nie realizował planu taktycznego. Dał się ponieść emocjom, a skutek wszyscy znamy. Po nieudanym obaleniu, próbując oderwać się od przeciwnika został trafiony kolanem w głowę, które zakończyło pojedynek – powiedział nam Lubomir Grochocki, główny trener KS Pretorian.
Łukasz Stojanowski reprezentuje Klub Sportowy Pretorian Gorzów Wlkp. Do wczoraj miał na swoim koncie dwa pojedynki zawodowe w 2012 r. Jeden z nich wygrał. Natomiast „Trybson” zadebiutował na macie MMA i od razu zdołał zwyciężyć swoją walkę.

Podziękowania AMW AUTO oraz ERGOMAX i fajnemeble.pl za wsparcie wyjazdu

VS
(cofka...)


MISTRZOSTWA POLSKI CAVALCANTI - 14.03.2015

W Luboniu koło Poznania odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Cavalcanti w których wziął udział jeden z najmłodszyzh zawodników Pretorian, Mateusz Sawerwain. W BJJ formula NoGi -52 kg juniorzy młodsi zajął I miejsce , a w Gi zdobył srebrny medal.

BRAWO!!!

Złoto
(cofka...)


ALMMA 77 - LUBOŃ 28.03.2015

W Luboniu koło Poznania odbyły się zawody ALMMA 77, medaliści MMA:

Adrian Maliński srebro
Adam Mirzyński brąz

Podziękowania dla Ergomax i AMWauto

BRAWO!!!

Drużyna
(cofka...)


XIII PUCHAR POLSKI BJJ - KONIN 16-17.05.2015

16-17. maja w Koninie odbył się XIII Puchar Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu. W turnieju wzięło udział 580 osób. Z klubu Pretorian Gorzów, wystartowało sześciu zawodników. Trzech wróciło z medalami. Lubomir Grochocki oraz Rafał Jędrzejewski zdobyli brązowe medale w kategorii Masters - 76 kg, a Karol Zaricki w kategorii -64 kg senior Białe Pasy.

Podziękowania dla Ergomax i AMWauto

Na podium
(cofka...)


OPEN GI - 06.06.2015 LUBOŃ

Po raz kolejny Luboń był gospodarzem turnieju BJJ. Tym razem było to OPEN GI. Z Gorzowa wystartował tylko jeden zawodnik, Wojciech Pająk. W rywalizacji Gi zajął II miejsce a w NoGi zdobył złoto. Gratulacje

Podziękowania dla Ergomax i AMWauto

Na podium
(cofka...)


OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI GT BJJ NOGI - STARGARD 07.06.2015

W Stargardzie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Gold Team BJJ NoGi. Wzięło w nich udział czterch gorzowskich zawodników. Mateusz Kurylczyk - brąz -91 kg Brown Belt, Wojtek Pająk - brąz -64 kg Purple Belt, Marcin Łankuć - brąz -78 kg White Belt i Karol Zaricki - bez medalu. Gratulacje

Podziękowania dla Ergomax i AMWauto

Marcin III
(cofka...)


PV GROUP OPEN III - PARDUBICE 20.06.2015

20.06.2014 SK Pretorian Pardubice zorganizował turniej grapplingowy "PV Group Open III". Reguły turnieju zakładały formulę "submission only" (bez punktów - zwycięstwo tylko przez poddanie przeciwnika). W zawodach wzięło udział 74 osoby w tym pięcioosobowa drużyna gorzowskich Pretorian i jeden zawodnik z Koźmina. Turniej przebiegał w pięciu kategoriach wagowych: -69 -77 -85 -94 +94. Dodatkowo rozegrano rywalizację w dwóch dywizjach Open -85 i +85. Polscy Pretorianie zdobyli 8 medali 5 złote i 3 srebrne.
Dominik Chmiel złoto w kategorii -85 i Open -85, Marcin Mateusz Kurylczyk 2. miejsce w kategorii -85 oraz Open -85, Mateusz Donajski złoto +94 oraz Open +85 i Mikołaj Dobrołowicz złoto w kategorii -94 i srebro w Open +85. Trenerzy KS Pretorian, Lubomir Grochocki i Karol Stasiak brai udział w turnieju jako sędziowie. Gratulacje dla medalistów.

Podziękowania dla Ergomax, AMWauto, Metalplast, Kunstschmiede, Restauracja Batista, MK Kancelaria Adwokacka, Arkadiusz Sobczak

Golden CreW
(cofka...)


SEMINARIUM BJJ - PARDUBICE 21.06.2015

21.06.2015 w Pardubicach odbyło się seminarium BJJ które poprowadzili Lubomir Grochocki oraz Karol Stasiak trenerzy i zawodnicy KS Pretorian Poland Team, posiadacze czarnych pasów w BJJ a jednocześnie opiekunowie techniczni i trenerzy seminaryjni czeskiego Klubu.

Podziękowania dla Ergomax, AMWauto, Metalplast, Kunstschmiede, Restauracja Batista, MK Kancelaria Adwokacka, Arkadiusz Sobczak

NoGi
(cofka...)


OBÓZ MMA I BJJ - KOŁOBRZEG 2015

Tradycyjnie w trzeciej dekadzie lipca KS Pretorian wspólnie ze Szczerek Fight Team organizował obóz MMA I BJJ w Kołobrzegu. Tegoroczne zgrupowanie było siódmym, letnim obozem Pretorian Team. Przez wszystkie lata w siedzibie SFT Kołobrzeg pojawiali się zawodnicy z Gorzowa, Koźmina oraz Pardubic (Czechy), w tym roku dołączyli do nas czterej fighterzy Pretorian Kaliningrad (Rosja).
Gościem specjalnym obozu był trener Pretorian Kaliningrad - Dmitry Zabolotny - Mistrz Świata Combat Sambo, zawodnik MMA z rekordem zawodowym 16:5 (zwycięstwa : porażki).
Treningi sportów walki odbywały się trzy razy dziennie, oprócz uczestników obozu brali w nich udział również miejscowi zawodnicy oraz zaprzyjaźnieni zawodnicy z Polski, przebywający w tym czasie w Kołobrzegu.
W trakcie zgrupowania dwóch rosyjskich trenerów otrzymało promocje na purpurowe pasy BJJ.
(film z pasowania https://www.youtube.com/watch?v=Y4_x_BHXVZ8 )
W trzeci dzień obozu wszyscy uczestnicy wzięli udział w spływie kajakowym, a ostatni trening odbywał się w parku linowym.

Pasowanie
(cofka...)


SUMMER SCHOOL OF COMBATIVES - BRNO 2015

03.-06.09.2015 na Uniwersytecie Masaryka w Brnie odbywała IV edycja Summer School of Combatives. Jednym z zaproszonych lektorów był trener Pretorian Gorzów Wlkp., Lubomir Grochocki
Zajęcia były jednocześnie okazją do wspólnych treningów trenerów Pretorian PL i CZ z Pardubic i Bluciny

Podziękowania dla Jana Senkyr za zaproszenie oraz Ergomax i AMWauto za pomoc w wyjeździe.

Trening BJJ Gi
(cofka...)


SEMINARIUM Z BAGIM - 13. XI 2015

13. XI 2015 Klub Pretorian Gorzów kolejny raz gościł trenera Berserkers Team Szczecin Piotra BAGIEGO Bagińskiego.
Na seminarium pojawili się zawodnicy z Koźmina z trenerem Karolem Stasiakiem, nasi Pretorianie z Kaliningradu Dmitry i Andriej z zawodnikami oraz Berserkerzy z Zielonej Góry i Słubic.
Promocje w Gorzowie:
- Robert Pawłowski - Purpura - Mateusz Grab - Niebieski - Krzysztof "Juras" - Niebieski

Gratulacje

Trening BJJ Gi
(cofka...)


MARATON WROCŁAWSKI

Nasza jedyna zawodniczka nowej sekcji biegowej
- Wioletta Paduszyńska -
zajęła 8. miejsce wśród Kobiet (4. Polka) w XXXIII Maratonie Wrocławskim.
Ogólnie na 4780 zawodników metę przekroczyła 48.
Gratulacje

Podziękowania dla Ergomax

Trening BJJ Gi
(cofka...)


MISTRZOSTWA EUROPY CBJJE - LIMBURG 2015

Dwaj zawodnicy KS Pretorian Gorzów wzięli udział w Mistrzostwach Europy BJJ GI I NoGi federacji CBJJE.
Zawody odbyły się 18.09.2015 w Limburg w Niemczech.
Wojciech Pająk (ubiegłoroczny Mistrz Europy Juniorów ADCC) w Limburgu startował już jako senior i po trzech zwycięskich walkach w kategorii NoGi zajął pierwsze miejsce w Dywizji Senior Purpurowych Pasów.
Wszystkie walki wygrał przed czasem. W pierwszej i finałowej zmusił przeciwnika do poddania przy pomocy dźwigni w półfinale posłużył się duszeniem.
Jarosław Dudziak - odpadł z turnieju przed strefą medalową
Gratulujemy zwycięzcy.

Podziękowania dla Ergomax i AMWauto za wsparcie wyjazdu

(cofka...)


MISTRZOSTWA EUROPY CBJJP - KOSZALIN 2015

17-18. października 2015 odbyły się w Koszalinie I Mistzrostwa Europy w BJJ federacji CBJJP. Startowało pięciu zawodników z naszego Klubu. Najlepszy wynik osiągnął Kamil Oniszczuk - srebrny medal (kontuzja łokcia). Trzech reprezentantów zajęło trzecie miejsca: Jarosław Strzesak, Marcin Łankuć oraz Tomasz Zaremba. Adrian Maliński odpadł przed strefą medalową.

Gratulacje

Podziękowania dla AEK Design oraz Arkadiusz Sobczak za wsparcie wyjazdu

Kamil Oniszczuk -srebro
(cofka...)


SEMINARIUM Z FELIPPE COSTA - SZCECIN 2015

Od 31 października do 03.listopada w KS Berserkers Team Szcecin trwało seminarium BJJ z Felippe Costa. Zawodnicy Pretorian wzięli także udział w tym wydarzeniu.

(cofka...)


MISTRZOSTWA POLSKI BJJ - POZNAŃ 2015

XI MP BJJ. Największa impreza BJJ w Polsce. KS Pretorian Gorzów reprezentowało pięciu zawodników. Zdobyliśmy trzy medale. - Karol Zaricki – złoto – 64 kg senior - Wojciech Pająk – srebro – 64 kg junior - Kamil Mroziński – brąz – 100 kg senior - Marcin Łankuć - Krystian Głowiński Karol Zaricki stoczył pięć zwycięskich pojedynków w drodze po złoty medal, Wojciech Pająk wygrał trzy walki
przez poddanie i uległ na punkty 4:2 w finale, natomiast Kamil Mroziński wygrał dwa z trzech pojedynków.

Gratulacje

Podziękowania dla ERGOMAX, MK Kancelaria Adwokacka, Tiger Kunstschmiede.

Złoty Karol
(cofka...)


MISTRZOSTWA POLSKI ZACHODNIEJ ALMMA - WROCŁAW 2015

Dziś 29.11.2015, 300 wojowników zmagało się na Hali AWR Wrocław podczas 98 ALMMA Mistrzostwa Polski Zachodniej zorganizowanej przez ALMMA oraz Tomasz Skórkowski
Zawodnik Pretorian Gorzów, Adrian Maliński zajął pierwsze miejsce w kategorii 62 kg zaawansowani MMA. Wygrał dwa pojedynki, pierwszy przez TKO drugi duszeniem gilotynowym.

Gratulacje

Malina
(cofka...)


MISTRZOSTWA POLSKI BJJ GT DZIECI I MŁODZIEŻY - STEPNICA 2015

Otwarte Mistrzostwa Polski BJJ Gold Team dla Dzieci i Młodzieży Wystartowało dwóch zawodników KS Pretorian
- Kacper Drzewiecki - Kadet 45-49 - Złoty medal
- Michał Drzewiecki - Młodzik 50-55 - Srebrny medal

Gratulacje.

Podziękowanie dla Qattro Opony za zorganizowanie wyjazdu

Kacper
(cofka...)


Prehistoria       Antyk       Średniowiecze       Renesans       Barok       Oświecenie       Romantyzm       Teraźniejszość       Teraźniejszość