HISTORIA 2014

www.ks-pretorian.comPrehistoria       Antyk       Średniowiecze       Renesans       Barok       Oświecenie       Oświecenie       Teraźniejszość       Teraźniejszość
MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ BONEBREAKERS DAY - 04.01.2014 GORZÓW

Jedno pole walki, 55 zawodników, 73 walki grapplingowe w 7 godzin, 4 medale dla gorzowskich Pretorian - tak wyglądał turniej "BoneBreakers Day".
Klub Sportowy Pretorian Gorzów Wlkp. zorganizował 4 stycznia 2014 międzynarodowy turniej grapplingowy NoGi „BoneBreakers Day" - Dzień Łamignatów. Ze względu na miejsce rozgrywania zawodów (sala sportów walki KS Pretorian), turniej miał ograniczoną liczbę miejsc. Przewidziano rywalizację w pięciu kategoriach wagowych: do 68 kg, do 77 kg, do 86 kg, do 95 kg i powyżej 95 kg. W każdej kategorii walczyć mogło maksymalnie 16 zapaśników. Łącznie w zawodach startowało 55 zawodników w tym 12 z Czech.
Udział w zawodach mieli prawo wziąć zawodnicy, którzy posiadają najwyżej purpurowy pas brazylijskiego Jiu Jitsu lub staż treningowy w innych sportach chwytanych, jak judo czy zapasy, nie przekraczający 6 lat.
W turnieju obowiązywały też specjalne przepisy. Czas walki wynosił 9 minut. W pierwszych 6 minutach można było wygrać pojedynek przez poddanie za pomocą dźwigni na ręce i nogi lub duszeń, a jeżeli nie doszło do rozstrzygnięcia, od szóstej minuty obowiązywał jeszcze „złoty punkt" czyli kto pierwszy zdobywa punkty (wg przepisów BJJ), ten wygrywa walkę. Jeżeli w regulaminowym czasie nie doszłoby do rozstrzygnięcia o zwycięstwie mieli decydować sędziowie. 5 walk zakończono „złotym punktem" a o wyniku 3 decydowali sędziowie, pozostałe zakończyły się przez poddanie. 4 medale zostały w Gorzowie.

Wyniki Turnieju:

do 68 kg
1. Aleksander Marczewski Zenith JJ Poznań
2. Damian Bartoszewski Berserkers Team Szczecin
3. Tomas Kvapil Pretorian Pardubice CZ

do 77 kg
1. Adrian Witkowski Linke Gold Team
2. Wojciech Kois Ostrów Gold Team
3. Rafał Meller Gracie Barra Poznań

do 86 kg
1. Dominik Chmiel Pretorian Koźmin
2. Krzysztof Michalak Berserkers Team Wielkopolska
3. Mikołaj Dobrołowicz Pretorian Gorzów

do 95 kg
1. Jakub Stejskal Pretorian Pardubice CZ
2. Mateusz Kurylczyk Pretorian Gorzów
3. Robert Głuch Gracie Barra Draculino

powyżej 95 kg
1. Eldar Yakuza Jungle BJJ Praha CZ
2. Jarosław Tyszuk Pretorian Gorzów
3. Mateusz Kurylczyk Pretorian Gorzów

Najlepszy zawodnik Turnieju:
Eldar Yakuza Jungle BJJ Praha CZ

Zarząd Klubu dziękuje wszystkim przyjaciołom Klubu oraz sponsorom za wsparcie w organizacji Turnieju oraz ufundowanie nagród:

GETIN Leasing, Ergomax, Transfer Market, AMW AUTO, Metalplast, mmastore.pl, Eko-Projekt, fajnemeble.pl, MK Kancelaria Adwokacka, AEK Design (odnośniki do witryn na animowanymym pasku)

Galeria zdjęć

Tłuszczuk
(cofka...)


SEMINARIUM Z PIOTREM BAGIŃSKIM - 05.01.2014 GORZÓW

Już na drugi dzień po turnieju, odbyło się na sali Pretorian Seminarium BJJ z Piotrem Bagińskim, głównym trenerem Berserkers Team. W seminarium wzięło udział 65 zawodników z klubów z Polski oraz Czech.
Po części technicznej oraz walkach trenerzy Pretorian wraz z Piotrem Bagińskim wręczyli 6 wyższych pasów uczestnikom seminarium.

Niebieski Pas otrzymali:

Rafał Pietrzakowski
Mariusz Piątek
Petr Dostalek CZ

Brązowy Pas otrzymali:

Maciej Grochocki
Marcin Mateusz Kurylczyk
Dominik Chmiel

Pozostałym zawodnikom trenerzy dodali belki do pasów.

Podziękowania za dla Piotra Bagińskiego oraz dla uczestników seminarium za liczne przybycie, oraz pana Marka Wilczka za fotograficzny reportaż z obu wydarzeń..

Marcin 1.
(cofka...)


MISTRZOSTWA EUROPY BJJ - 23-26.01.2014 LIZBONA

XI Mistrzostwa Europy IBJJF w Lizbonie 23-26. stycznia 2014. Zawodnik i główny trener naszego Klubu, Lubomir Grochocki zdobył czwarty medal ME. W ubiegłym roku świętowaliśmy złoto w Dywizji Brown Belt, a dziś brązowy medal w elitarnej Dywizji Black Belt -76kg Masters III, w której Lubomir startował po raz pierwszy.
Nasz reprezentant wygrał pierwszą walkę duszeniem zza pleców, i uległ w drugiej, późniejszemu triumfatorowi tej kategorii wagowej.

Podziękowania dla wszystkich których pomoc i wsparcie pozwoliło udanie zadebiutować zawodnikowi i trenerowi Pretorian Gorzów w nowej Dywizji

Podium
(cofka...)


IV MP BJJ NOGI - LUBOŃ 2014

Nowy sezon grapplingowy 2014 w Polsce rozpoczął się nieśmiało kameralnym turniejem "BoneBrakers Day" w Gorzowie Wlkp. jedak w dniach 22-23. lutego wystartował z wysokiego "C". Po raz czwarty w Luboniu koło Poznania, spotkali się chwytacze z Polski i zza granicy na IV Mistrzostwch Polski Brazylijskiego Jiu Jitsu 2014 w formule NoGi (bez kimon). Zawody miały charakter otwarty i mogli w nich startować obcokrajowcy, a udział w nich wzięło 994 osóby.
Ze względu na tak dużą ilość zawodników rywalizację rozdzielono na dwa dni. W sobotę walczyli Juniorzy, Kobiety i Białe pasy, w niedzielę niebieskie, purpurowe, brązowe, czarne oraz Mastersi.

Drużyna Pretorian pobiła rekord liczebności. Zawodników z Gorzowa Koźmina oraz Pardubic było łącznie 35. Zdobyli 7 medali.

Pretorianie z Pardubic zdobyli dwa złote medale w Dywizji Masters: Vit Mrakota i Ales Hruby

Drużyna z Koźmina zabrała srebro za sprawą swego Trenera Karola Stasiaka (Open Masters Czarne Pasy)

Gorzowianie przywieźli 4 medale:
Złoto – Wojciech Zborowski (Adult Białe Pasy) debiutując w zawodach wygrał wszystkie cztery pojedynki przed czasem.
Srebro – Artur Zdziebłowski (Masters Niebieskie Pasy)
Brąz – Wojciech Pająk (Junior)
Marcin Kurylczyk (Adult Brązowe Pasy). Udany debiut w nowej dwizji.

Gorzowska drużyna pojechała mocno osłabiona, z powodu kuntuzji nie startowało trzech czołowych zawodników w tym trener Lubomir Grochocki, który w styczniu w Lizbonie zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy BJJ w dywizji Czarnych Pasów.

Gratulujemy uczestnikom. Dziękujemy sponsorom oraz przyjaciołom Klubu za pomoc.

Na relację zdjęciową zapraszamy na Facebook

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Niedziela
(cofka...)


BJJ OPEN BALTIC CUP – KOSZALIN 2014

BJJ Open Baltic Cup – Koszalin 29.03.2014 - nowy turniej na grapplingowej scenie Polski, który ma szansę na cykliczną edycję. Organizatorem był Kornel Zapadka z Berserkers Team Koszalin. Rywalizację zaplanowano w dwóch formułach Gi i NoGi, czyli w kimonach i bez kimon. Zawody odbywały się na imponującym obiekcie Gwardii Koszalin. Nowa hala do sportów walki wyłożona ośmiuset metrami kwadratowymi maty na sprężynowej podłodze, podzielona na cztery pola walki robiła ogromne wrażenie.

Na turnieju pojawili się zawodnicy z wielu polskich klubów, jak podawał organizator udział zgłosiło 260 zapaśników. Nasz Klub reprezentowało sześciu zawodników. Trzech zdecydowało się na walki w obu formułach.
Doskonałą dyspozycję zaprezentował najmłodszy zawodnik Pretorian, Wojciech Pająk, który w kategorii do 66 kg NoGi stoczył pięć pojedynków wszystkie wygrywając co dało mu złoty medal. Warto podkreślić, że będąc jeszcze Juniorem w tej kategorii, rywalizował ze starszymi zawodnikami.
Drugim złotym medalistą został Marcin Łankuć w kategorii do 76 kg Gi po czterech zwycięskich pojedynkach. Niestety w ostatniej walce odniósł kontuzję stopy i nie wystartował w formule NoGi, gdzie też liczyliśmy na jego medal.
Kolejnym zawodnikiem na podium, tym razem ze srebrnym medalem, był Michał Rutkowski, który stoczył trzy pojedynki w kategorii -70 kg Gi, wygrywając dwa z nich i ulegając w finałowej walce.
Mateusz Kurylczyk zdobył dwa brązowe medale w kategorii -90 kg Gi i NoGi.
Lubomir Grochocki brązowy medal w Masters -80 kg.
Rafał Pietrzakowski powrócił bez medalu.

Dziękujemy za wsparcie firmom Ergomax, fajne meble.pl, Stalrem Gorzów, AMWAuto, MetalPlast Gorzów.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Finał Wojciecha Pająka
(cofka...)


GSW 3 GOSTYŃ 2014

Jarosław Dudzia skrzyżował rękawice z Jędzrejem Łapawą na Gali MMA w GSW 3 5. kwietnia 2014. Niestety stracił swoję dwie stuprocentowe okazje, co się na nm zemściło. Zapraszam do obejrzenia relacji filmowej.

Dziękujemy za wsparcie firmie Ergomax i fajnemeble.pl.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Plakat
(cofka...)


MEMORIAŁ HELIO GRACIE – OPALENICA 2014

Już szósty raz Opalenica była gospodarzem zawodów BJJ - Memoriał Helio Gracie. W tym roku jednak Gorzowski Klub reprezentował tylko jeden zawodnik
- Wojciech Pająk. Wystartował on w kategorii 65 kg Junior, gdzie stoczył 4 pojedynki, trzy z nich wygrał przed czasem, w czwartym, finałowym uległ przeciwnikowi i zdobył srebrny medal.

Koźmin reprezentowało dwóch zawodników: Dominik Chmiel (bez medalu) oraz nowicjusz Mateusz Topór (srebrny medal w dywizji białych pasów).

Kolejny raz pojawili się na polskich zawodach Pretorianie z Pardubic i czterech czeskich zawodników wróciło do domu z medalami.
Jakub Stejskal - złoto purpurowe pasy -88,3 kg, Michał Novak - srebro Junior 70 kg, Ales ... - srebro białe pasy +100 kg, Daniel Kubelka brąz junior 75 kg

Dziękujemy za wsparcie firmie Ergomax i fajnemeble.pl.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Srebro Wojciecha Pająka
(cofka...)


X MP ADCC - SZCZECIN 2014

Dziękujemy wszystkim reprezentantom Klubu za udział i dobre walki na X Mistrzostwach Polski ADCC 26. kwietnia 2014 Szczecin oraz pozostałym zawodnikom za pomoc w przygotowaniach. Gratuluję wszystkim medalistom i życzę więcej sukcesów w przyszłości.

- Ales Hruby złoto +98 Masters - pokonał obu dotychczasowych dominatorów tej dywizji i pokazał kto tu od dzisiaj rządzi
- Mateusz Donajski srebro +98 Średniozaawansowani - po ubiegłorocznym złocie w początkujących doskonały wynik w nowej dywizji, trzy dobre walki z prawdziwymi "schabami"
- Michal Novak srebro 76 Junior - praca daje wyniki, trzy zwycięstwa i porażka w finale z posiadaczem purpurowego pasa. Prawdziwy "Czarny Koń" zawodów
- Jan Bezouska brąz -98 początkujący
- Ales Janousek brąz + 98 początkujący

Dziękuję wszystkim przyjaciołom i sympatykom klubu za wsparcie naszego startu, a szczególnie firmom Ergomax i fajnemeble.pl, Transfer Market, AMW Auto, StalRem Gorzów, WoodWaste

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Srebro Donaja
(cofka...)


SEMINARIUM BJJ - PARDUBICE 2014

9-10. maja w Pardubicach odbyło się Seminarium BJJ prowadzone przez trenera Lubomira Grochockiego. Udział wzięło 46 osób, z Czech Słowacji oraz Polski.
Trzech czeskich zawodników uzyskało niebieskie pasy:

Gabriel Csonka
Ales Picha
Vit Mrakota

Podziękowania prowadzącego:

"Wszystkim uczestnikom dziękuję za przybycie. Mam nadzieję, że każdy wyniósł z zajęć coś nowego i wprowadzi w arsenał swych technik. Gratuluję Vitovi, Alesovi i Gabrielovi niebieskich pasów."

Dziękujemy za wsparcie naszego wyjazdu firmom Ergomax i fajnemeble.pl

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Trening NoGi
(cofka...)


ALESCCO CUP II - SZCZECIN 2014

W sobotę 10 maja odbyło się Alsecco Cup II - Puchar Berserkers Team Junior. Po raz pierwszy zawodnik Pretorian Gorzów startował w kategorii Dzieci. Mateusz Sawerwein stoczył cztery pojedynki dwa wygrał i dwa przegrał ostatecznie zajął czwarte miejsce.
Gratulujemy występu.

Dziękujemy bratu Mateusza za zorganizowanie wyjazdu

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Zwycięstwo
(cofka...)


XII PUCHAR POLSKI - KONIN 2014

16-17. 05. 2014 XII Puchar Polski Brazylijskiego Jiu Jitsu w Koninie. Najstarsza impreza BJJ w Polsce. Po raz pierwszy organizatorzy zdecydowali się na zawody dwudniowe . Kobiety, Juniorzy, Mastersi oraz Purpury, Brązy, Czarne Senior startowali w piątek. Białe i Niebieskie pasy Senior, walczyły w niedzielę. KS Pretorian Gorzów reprezentowało pięciu zawodników, trzech w sobotę i dwóch w niedzielę.

W sobotę w Dywizji Junior naszych barw bronił Wojciech Pająk, który w kategorii – 69 kg zdobył Brązowy medal. W dywizji Purpur startowało dwóch zawodników: Jarosław Tyszuk, zdobywca złotego medalu w kategorii -98 kg oraz Jarosław Strzesak, który niestety odpadł z Turnieju bez medalu.

W niedzielę swoje walki stoczyli Marcin Łankuć oraz Borys Kurowiak, obaj w Dywizji Białych Pasów. Marcin w kategorii -76 kg stoczył trzy zwycięskie pojedynki i odpadł z dalszej rywalizacji w czwartym, zabrakło jednego zwycięstwa do medalu. Borys stoczył dwa pojedynki i niestety nie awansował do dalszej rundy.

Dziękuję wszystkim zawodnikom gratuluję medalistom i życzę dalszych sukcesów.

Dziękuję wszystkim przyjaciołom oraz firmom Ergomax, fajnemeble.pl, AMWAuto, TransferMarket, którzy wspomogli nasz wyjazd,

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Zwycięski Tyś
(cofka...)


NAGA GERMANY - DORTMUND 2014

Dzięki inicjatywie Donaja, oraz pomocy Macieja z AMWAuto bez którego nie doszłoby do wyjazdu, drużyna Pretorian wystartowała w Mistrzostwach Niemiec Federacji NAGA (North American Grappling Association). Reprezentwali nas:
- Wojciech Pająk
- Borys Kurowiak
- Mateusz Donajski
Wojtek Pająk zdobył dwa medale w Dywizji Juniorów. Brązowy medal w formule NoGi (bez kimon) oraz Srebrny w formule Gi.
Mateusz DONAJ Donajski zdobył złoty medal w Dywizji Niebieskich Pasów + 100 kg w formule NoGi. Miał prawo bez opłaty startowej wziąć udział w rywalizacji w dywizji Ekspert. W dywizji Ekspert - Brąz w kategorii +100 kg NoGi Brąz +100 kg niebieskie pasy w formule Gi
Borys niestety bez sukcesów.

Dziękuję Maciejowi z firmy AMWAuto który wspomógł nasz wyjazd.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Tofik
(cofka...)


ARENA BERSERKERÓW 6 - POLICE 2014

7. czerwca 2014 w Policach odbyła się Gala MMA "Arena Berserkerów 6". Udział w niej wziął w zastępstwie za kontuzjowanego zawodnika, Mariusz Piątek. Niestety, wymagający przeciwnik + krótki czas na przygotowania odbiło się na wyniku.

Dziękujemy firmom AMWAuto oraz Ergomax za pomoc w wyjeździe.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Fightcard
(cofka...)


BONEBREAKERS DAY 2 - GORZÓW 2014

Dnia 28 czerwca 2014 na sali sportów walki KS PRETORIAN Gorzów Wlkp. odbyła się druga edycja międzynarodowego grapplingowego turnieju BoneBreakers Day.

Formuła turnieju zakładała sześciominutowe walki, rozstrzygane tylko przez poddanie przeciwnika (nie przyznawano punktów za żadne akcje techniczne). Dozwolone były wszystkie dźwignie na ręce, dźwignie proste na nogi oraz duszenia. Udział wzięło 48 zawodników, którzy walczyli w Turnieju Głównym (Pasy od Białych do Purpurowych lub 8 lat treningów) podzielonym na pięć kategorii wagowych -69 -77 -85 -94 +94 (za złoto - 300 zł), a także część zawodników, wzięła udział w rywalizacji Open (bez ograniczeń zaawansowania) -85 i +85 gdzie nagrodą za zdobycie 1. miejsca było 1000 zł. Startowali zawodnicy ze Szczecina, Poznania, Stargardu, Koźmina, Świnoujścia, Białogardu, Gryfina oraz 10 czeskich zawodników z Pardubic. Gorzów reprezentowało 13 osób.

W Turnieju Głównym gorzowianie wywalczyli sześć medali złoto, dwa srebrne i trzy brązowe a w Open jedno srebro.

Bardzo dobrze zaprezentował się nasz Junior, Wojciech Pająk. 17-stoletni zawodnik w swojej kategorii wagowej -69 zdobył brąz, a następnie wystartował w kategorii -77 kg w której stoczył 4 pojedynki ulegając tylko zwycięzcy kategorii i ponownie zajął trzecie miejsce.

Doskonałą dyspozycję zaprezentował Mateusz Donajski wygrywając kategorię +94 kg

Srebrne medale zdobyli Jarosław Strzesak -77 kg oraz Jarosław Tyszuk -94 oraz Open +85 kg a trzeci brąz przypadł Mikołajowi Dobrołowiczowi w kategorii -94 kg

Wyniki:

-69
1\. Dawid Żywica
2\. Sebastian Napierajczyk
3\. Wojtek Pająk - Pretorian Gorzów

-77
1\. Wojciech Lech
2\. Jarek Strzesak - Pretorian Gorzów
3\. Wojtek Pająk - Pretorian Gorzów

-85
1\. Patryk Ruta
2\. Adam Lewandowski
3\. Norbert Pobikrowski

-94
1\. Łukasz Sudolski
2\. Jarosław Tyszuk - Pretorian Gorzów
3\. Mikołaj Dobrołowicz - Pretorian Gorzów

+94
1\. Mateusz Donajski - Pretorian Gorzów
2\. Ales Hruby - Pretorian Pardubice
3\. Adam Wiśniewski

Open -85
1\. Wojciech Lech
2\. Karol Stasiak - Pretorian Koźmin
3\. Norbert Pobikrowski

Open +85
1\. Dominik Chmiel - Pretorian Koźmin
2\. Jarosław Tyszuk - Pretorian Gorzów
3\. Ales Hruby - Pretorian Pardubice

Dziękujemy firmom GETIN Leasing, Ergomax, Tansfer Market, MetalPlast, Euro Broker, Restauracja Batista (Świnoujście), Lombard Skarbonka, Eko-Projekt, QUATTRO, AEK Design, MMASTORE.PL, FightWear.com.pl Garden Serwice, AMWAuto oraz MK Kancelaria Adwokacka .

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Urwę głowę
(cofka...)


SEMINARIUM Z PIOTREM BAGIM BAGIŃSKIM - GORZÓW 2014

29. czerwca 2014 Seminarium z Piotrem "Bagi" Bagińskim w Klubie Pretorian Gorzów Wlkp.
Promowani gorzowianie:

- brązowy pas Lukasz Zienkiewicz
- purpurowy pas Rafał Jędrzejewski
- niebieski pas Michał Goworko

- żołte pasy (dzieci)
- Mateusz Sawerwain
- Michał Drzewiecki
- Kacper Dariusz Drzewiecki

Semináře se zúsčatnilo rekordních 14 Pretorianů z Pardubic a hned 5 z nich bylo nominováno na Blue Belt!
Blue belt obdrželi:

Jan Bezouška
Oldřich Chrbolka
Tomáš Kvapil
Michal Novák
Daniel Kubelka

Dziękuję trenerowi Piotrowi za seminarium i zawodnikom za tak liczny udział, oraz mygorzow.pl za zdjęcie.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Zdjęcie MYGORZOW
(cofka...)


OBÓZ MMA KOŁOBRZEG 2014

Od 20 do 25 lipca w Kołobrzegu odbywał się po raz siódmy obóz MMA Pretorian Streetfight Team PL+CZ. Oprócz zawodników i trenerów Pretorian z Polski i Czech udział w obozie wzięli zawodnicy Szczerek Fight Team oraz Marcin Parcheta - Mistrz Świata Muay Thai i Dmitrij Zabolotny - rosyjski zawodnik MMA (15:5:0) i Mistrz Świata Combat Sambo 2008.
Treningi odbywały się trzy razy dziennie, tradycyjnie uczestnicy zaliczyli spływ kajakowy oraz Park Linowy.
Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy za rok.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nasz wyjazd.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

1. dzień
(cofka...)


SEMINARIUM BJJ - KALININGRAD 2014

Od 22 do 24 sierpnia, trenerzy Pretorian Lubomir Grochocki i Karol Stasiak przebywali w Kaliningradzie, gdzie na zaproszenie Dmitrija Zabolotnego poprowadzili seminarium BJJ i SF dla zawodników jego Klubu.
W sobotę odbyły się dwa dwugodzinne treningi BJJ oraz SF z półgodzinnymi sparingami a w niedzielę jeden łączony trening 4 h zakończony sparingiem BJJ.

Dziękujemy Dmitrijowi za zaproszenie i gościnę oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji semiarium
Dziękujemy wszystkim polskim przyjaciołom Klubu, którzy wspomogli nasz wyjazd.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Na sali
(cofka...)


SUMMER SCHOOL OF COMBATIVES- BRNO 2014

W dniach 04.-07. września 2014, Katedra Sportów Walki na Uniwersytecie Masaryka w Brnie zaprosiła Lubomira Grochockiego na międzynarodowe seminarium BJJ i MMA pod nazwą Summer School of Combatives, jako głównego lektora szkoły i trenera Brazylijskiego Jiu Jitsu.

– W Brnie prowadziłem zajęcia na "Letniej Szkole Walki". Było to czterodniowe seminarium z BJJ, która to sztuka walki była głównym motywem tej szkoły. Zajęcia MMA prowadzone przez Rudolfa Kriza były uzupełnieniem – powiedział nam Lubomir Grochocki
Większość uczestników seminarium to zawodnicy Kadry Czech w judo. Uniwersytet Masaryka od kilku lat organizuje spotkania na których przedstawiane są różne sporty walki. W zajęciach też uczestniczą studenci tegoż uniwersytetu z wydziałów bezpieczeństwa narodowego oraz funkcjonariusze służb specjalnych, policji i wojska.
– Pokazałem podstawowe elementy BJJ. Ale zaprezentowałem także perę technik, które są już stosowane przez bardziej zaawansowanych zawodników – dodał Lubomir Grochocki.

Dziękujemy firmie ERGOMAX, która wspomogła wyjazd.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Po NoGi
(cofka...)


PRETORIAN PV GROUP OPEN - PARDUBICE 2014

13. września zawodnicy gorzowskiego Pretoriana gościli w Pardubicach na międzynarodowym Turnieju "Pretorian PV Group Open" organizowanym przez czeski klub SK Pretorian Pardubice. Zawody organizowane były w systemie "submission only", czyli zwycięstwo uzyskiwano tylko przez poddanie przeciwnika, żadnych punktów technicznych nie przyznawano. Ogólne przepisy obowiązywały jak na zawodach Brazylijskiego Jiu Jitsu NoGi (bez kimon)

W turnieju uczestniczyli zawodnicy z Czech, Rosji, Słowacji i Polski łącznie wystąpiło 85 osób Dla gorzowian były to pierwsze zawody w sezonie 2014/15. Wystartowało osiem osób.
Naszym reprezentantom udało się wywalczyć 5 medali, w tym :
Mateusz Kurylczyk srebrny medal w kat. -85kg.,
Mateusz Donajski złoty medal w kat.+94kg. oraz brązowy medal w kat. Open +85 kg.
Mikołaj Dobrołowicz zdobył 2 złote medale w kat. -94 kg. oraz w kat. Open +85 kg.
Bardzo dobrze zaprezentował się Michał Goworko, który zajął 4. miejsce w kategorii - 69 kg (reguły zawodów przewidywały tylko jedno III miejsce)

Startujący po raz pierwszy jako Pretorianie zawodnicy z Kaliningradu (Rosja) zdobyli 2 brązowe medale, a Pretorianie z Pardubic (Czechy) 1 srebrny i 2 brązowe medale.
Gorzowski trener Lubomir Grochocki ze względu na swoje doświadczenia pomagał w organizacji turnieju oraz występował w roli sędziego.

Dziękujemy ERGOMAX, AMW Auto, WOODWaste, AEK Design, Restauracji Batista, StalREm, Andrzejowi Radzewiczowi, Jarkowi Strzesakowi i Jarkowi Tyszukowi którzy wspomogli nasz wyjazd.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Ekipa z Vemolą
(cofka...)


NIGHT FIGHT GRYF ARENA - GRYFICE 2014

W amatorskiej walce MMA, nasz reprezentant Mateusz DONAJ Donajski zmierzył się z zawodnikiem Berserkers Team Stargard, Pawłem Suchalskim. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mateusza, jednogłośną decyzją sędziów.

Dziękujemy firmie METALPLAST za pomoc w wyjeździe.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Zwycięzca
(cofka...)


IV PUCHAR POLSKI BJJ NOGI - LUBOŃ 2014

Wyniki Drużyny Pretorian Team na Puchar Polski NoGi - Luboń

Gorzów:

1. Robert Pawłowski - Brąz -85 Masters
2. Mateusz Sawerwain - Brąz Junior Młodszy
3. Michał Drzewiecki - Srebro Junior Młodszy
4. Kacper Drzewiecki - Srebro Młodzicy

Pardubice

1. Ales Janousek srebro - 97 Masters

Kaliningrad:

1. Dmitry Zabolotny - Brąz +97 Adult Niebieskie
2. Andriej Astahov - Srebro -85 Adult Niebieskie
3. Arkadij Pavlov - Brąz -85 Adult Białe

Dziękujemy firmie ERGOMAX, fajnemeble.pl, Qattro, AEK Design, MK Kancelaria Adwokacka za pomoc w wyjeździe.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Najmłodszy na podium
(cofka...)


MISTRZOSTWA EUROPY ADCC - SOFIA 2014

Wojciech Pająk złotym medalistą Mistrzostw Europy ADCC Sofia 2014 w kategorii Junior -65 kg - GRATULACJE
11. października 2014 w stolicy Bułgarii, Sofii odbyły się Mistrzostwa Europy ADCC. W zawodach tych wystartował tylko jeden reprezentant KS Pretorian, Wojciech Pająk. Wojtek w drodze po złoty medal stoczył trzy walki, pokonując swoich przeciwników kolejno: duszeniem trojkątnym nogami, na punkty, a w finale duszeniem gilotynowym.
Mimo,że z braku pieniędzy pojechał do Bułgarii sam, pokazał wszystkim, że bez wsparcia z krzesła trenerskiego, można także odnosić sukcesy.

Dziękujemy firmom ERGOMAX fajnemeble.pl i AMWauto oraz wszystkim sparingpartnerom, bez których pomocy nie byłoby tego sukcesu.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

MISTRZ EUROPY ADCC
(cofka...)


GRAPPLER CUP - MIŃSK MAZOWIECKI 2014

11. października 2014 w Mińsku Mazowieckim odbyły się zawody pod nazwą Grappler Cup. W turnieju tym wystartował tylko jeden reprezentant KS Pretorian, Mateusz Donajski, który zajął pierwsze miejsce w kategorii Open, pokonując trzech przeciwników.
Gratulacje

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Donaj 1.
(cofka...)


ALMMA 66 - LUBOŃ/POZNAŃ 2014

18. października 2014 odbyły się zawody ALMMA 66. Eliminacje miały miejsce w Luboniu a finały w Poznaniu. W turnieju tym wystartowało 7 zawodników KS Pretorian.

Wyniki zawodników KS Pretorian Gorzów:

Adam Mirzyński 3 zwycięstwa porażka w finale - srebrny medal
Mateusz Grab 2 zwycięstwa 1 porażka - brązowy medal
Michał Goworko 2 zwycięstwa 1 porażka - srebrny medal
Marcin Łankuć 1 zwycięstwo - nie walczył dalej
Krystian Głowiński 1 porażka 1 zwycięstwo - brązowy medal
Kamil Oniszczuk 1 porażka
Adrian Maliński wygrał finałową walkę przez armbar w pierwszej rundzie i zdobył złoty medal

Dziękujemy firmom Ergomax oraz fajnemeble.pl
Gratulujemy uczestnikom

SI VIS PACEM PARA BELLUM

U woza
(cofka...)


X MISTRZOSTWA POLSKI BJJ - ŁÓDŹ 2014

8-9.11.2014 X-te Mistrzostwa Polski BJJ. 1120 zawodników. Pretorianie zgarniają 3 medale. Dominik Chmiel złoto w brazowych pasach. W finale pokonuje Wardzińskiego Jarosław Tyszuk - brąz w purpurach, kontuzja nie pozwala mu walczyć o więcej. Lubomir Grochocki brąz w Elita Masters -76 - po raz czwarty dyskwalifikacja na zawodach. Pozostali zawodnicy odpadli przed strefą medalową

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli KS Pretorian Gorzów w wyjeździe do Łodzi Ergomax, fajnemeble.pl, AMWauto, AEK Design, StalRem, WoodWaste, Restauracja Batista, Luis-owi i Arkowi. Apetyty były większe, ale i tak nie jest źle. Zdobyty brązowy medal Masters dedykuję Maksiowi, wnuczkowi Rafała "Siwego", który w czwartek został dziadkiem - pierwszym wśród moich kolegów
Gratulujemy uczestnikom

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Złoty Pretorianin
(cofka...)


OTWARTE MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI GOLD TEAM BJJ - STARA DĄBROWA 2014

W dniach 29-30 listopada tego roku w hali sportowej Gimnazjum im. Noblistów w Starej Dąbrowej k/Stargardu Szczecińskiego odbyły się I Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski GOLD TEAM w brazylijskim jiu-jitsu dla dzieci i dorosłych. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy Klubu Sportowego PRETORIAN.

W pierwszy dzień turnieju dwóch naszych zawodników wywalczyło brązowe medale.
Michał Goworko dywizja niebieskie pasy -70 kg,
Karol Zarzycki dywizja białe pasy -64 kg.
Wojtek Pająk, Jacek Kałużny, Marcin Łankuć niestety bez medali.

Natomiast w niedzielę wystartowali zawodnicy nieco młodsi - w kategoriach Dzieci i Kadeci.

Michał Drzewiecki - II miejsce Kadet -45 kg,
Mateusz Sawerwain - II miejsce w Dywizji Kadet -50 kg,
Kacper Drzewiecki - I miejsce w dywizji Dzieci III -40 kg.

Nasi najmłodsi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Na największe pochwały zasłużył Kacper Drzewiecki (11 lat), który stoczył 3 zwycięskie pojedynki i zdobył złoto –

Gratulujemy uczestnikom.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Złoty Pretorianin
(cofka...)


Prehistoria       Antyk       Średniowiecze       Renesans       Barok       Oświecenie       Oświecenie       Teraźniejszość       Teraźniejszość