HISTORIA 2012

www.ks-pretorian.comPrehistoria       Antyk       Średniowiecze       Renesans       Barok       Oświecenie       Romantyzm       Teraźniejszość       Teraźniejszość
PRACOWITY TYDZIEŃ PRETORIAN - 11.-18.02.2012

Ostatnie dwa weekendy przyniosły zawodnikom międzynarodowej grupy Pretorian Team PL+CZ kolejne sukcesy. Wśród walczących znaleźli się również zawodnicy KS Pretorian Gorzów Wlkp. Nasi sportowcy rywalizowali w MMA i Brazylijskim jiu jitsu. Poniżej krótkie relacje:

Kolobrzeg 11.02.2012

Extreme Fighting Sports - gala Mixed Martial Arts

Po raz pierwszy Kołobrzeg był gospodarzem imprezy w tej formule. Na ringu w kształcie oktagonu odbyło się dziewięć pojedynków MMA, jeden amatorski i osiem zawodowych. Przed kołobrzeską publicznością swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy z Polski i Czech. Gościem specjalnym był najlepszy polski zawodnik MMA, znany z występów na ringu KSW, Mamed Chalidow. Pretorian na kołobrzeskiej gali miało reprezentować sześciu zawodników, niestety kontuzje odniesione w trakcie przygotowań wyeliminowały troje z nich, wśród pechowców znalazł się reprezentant gorzowskiego klubu Marcin Kurylczyk. Ostatecznie walki dla Pretorian stoczyli:

walka amatorska:

Wojciech Kasperkowiak reprezentant KS Pretorian Koźmin Wlkp. Zwyciężył zawodnika Klubu MMA Arrachion Olsztyn (macierzysty klub Mameda Chalidowa) Damiana Mieczkowskiego w pierwszej rundzie przez poddanie dźwignią na staw łokciowy.

walki zawodowe:

Dominik Chmiel reprezentant KS Pretorian Koźmin Wlkp. pokonał Błażeja Nagórskiego z Ronin Gold Team Kołobrzeg w pierwszej rundzie duszeniem zza pleców.

Tomas Janicek z Pretorian Gym Pardubice uległ 40 sekund przed końcem drugiej rundy Adrianowi Zielińskiemu z Arrachion Olsztyn po decyzji sędziego ringowego, który przerwał pojedynek.

Komorniki 12.02.2012

"Are You ready for the season?" - turniej Brazylijskiego Jiu Jitsu

Organizatorami imprezy były poznańskie kluby sportów walki: BJJ AZS UAM Berserker's Team Poznań oraz Akademia Judo Poznań. Ze względu na niewielką liczbę uczestników (około 150 osób) pojedynki toczono w systemie każdy z każdym. W zawodach Pretorian reprezentowali jedynie przedstawiciele Klubu gorzowskiego. Start naszych czterech zawodników doszedł do skutku jedynie dzięki zaangażowaniu firm: fajnemeble.pl oraz Ergomax. Nasze osiągnięcia:

Jarosław Strzesak - dywizja niebieskich pasów -70 kg, po czterech zwyciężonych przed czasem walkach zdobył zloty medal.

Mikolaj Dobrołowicz - debiutant dywizja białe pasy - 88,3 kg, stoczył w turnieju sześć walk. Cztery pojedynki wygrał, z czego trzy przed czasem, a jeden na punkty. Dwie walki przegrał na punkty. Ostatecznie musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Piotr Pych - dywizja białe pasy - 76kg (junior startował w starszej grupie wiekowej) - dwie walki zwyciężył i jedną przegrał. Wraz z dwoma innymi zawodnikami miał równy bilans punktowy (ex aequo 3 miejsce) i o tym, kto zabierze medal, decydowała waga zawodnika. Niestety, Piotr okazał się najcięższy. ;).

Mateusz Kurylczyk - dywizja purpurowych pasów - 88,3kg, jedną walkę zwyciężył i dwie przegrał.

Bezpośrednio po walkach w Kołobrzegu trener Pretorian Gorzów Wlkp. udał się wraz z ekipą z Czech do Pardubic gdzie przez tydzień pomagał w intensywnych przygotowaniach zawodnika Pretorian Gym Pardubice, Jakuba Stejskala, do walki MMA, która miała miejsce:

Ostrava 18.02.2012

Gladiator Championship Fighting "Big Cage" - gala MMA

Jakub Stejskal (19 lat) pokonał duszeniem trójkątnym nogami, Lukasa Tvrdy (28 lat) MMA Bohumin, na 5 sekund przed końcem drugiej rundy. Duszenie było tak silne, że doprowadziło do utraty przytomności przez zawodnika z Bohumina i pomocy musiał udzielić lekarz.

Gratulujemy wszystkim zawodników i trenerom. Specjalne podziękowania dla firmy ERGOMAX oraz fajnemeble.pl za logistyczne zabezpieczenie wyjazdów.

prawie Morsy
(cofka...)


III GOLD TEAM OPEN POLISH CHAMPIONSHIP BJJ - LUBOŃ 04.03.2012

03-04.03.2012 w Luboniu pod Poznaniem odbywały się III GOLD TEAM OPEN POLISH CHAMPIONSHIP w Brazylijskim Jiu Jitsu 03.03.2012 rywalizowały dzieci i młodzież 04.03.2012 dorośli. W zawodach seniorów brało udział około 400 osób w tym jedenastoosobowa reprezentacja Klubu Sportowego Pretorian Gorzów Wlkp.

Nasze wyniki na III GOLD TEAM OPEN POLISH CHAMPIONSHIP BJJ

Adult (SENIORZY):

Purpury:
Kurylczyk Marcin -88

Niebieskie:
Strzesak Jarosław -70 - ZŁOTO
Apenit Klaudia -64 (Kobiety) - SREBRO

Białe:
Stojanowski Łukasz -93 - BRĄZ
Dobrołowicz Mikołaj -88
Pospychała Grzegorz -88
Dudziak Jarosław -82
Maculewicz Paweł -76
Perzanowski Piotr -76 - ZŁOTO
Pych Piotr - 76 - SREBRO
Skrzypczak Dawid -70 - SREBRO

Wyjazd na zawody doszedł do skutku dzięki pomocy firm Ergomax oraz fajnemeble.pl, specjalne podziękowania dla Łukasza Zienkiewicza za pomoc w realizacji startu w zawodach.

prawie Morsy
(cofka...)


WYWIAD W TVP GORZÓW

(cofka...)


POKAZY KLUBU PRETORIAN

(cofka...)


WEEKEND MMA PRETORIAN GORZÓW

W ten weekend nasi zawodnicy zafundowali swoim kibicom maraton MMA. W sobotę 10.03.2012 w Gnieźnie podczas Memoriału Pawła Kamińskiego (miejscowy zawodnik BJJ i MMA tragicznie zmarły w wypadku samochodowym) nasz reprezentant, Piotr "Ciepły" Cieśla zmierzył się w amatorskim pojedynku MMA z zawodnikiem gospodarzy Piotrem Kadłubowiczem. Po zaciętej i krwawej walce przebiegającej niemal cały czas w stójce, decyzją lekarza przyrywającą pojedynek, "Ciepły" przegrał w wyniku TKO. Gratulujemy postawy w ringu.

11. marca 2012 nie zabrakło emocji podczas drugiej gali MMA w naszym mieście West Fighting MMA. Atmosferę budowało 7 walk w formule MMA oraz 3 pojedynki K1. Do hali przy ulicy Czereśniowej przybyło około 1000 kibiców. Nasze Miasto reprezentowało czterech zawodników KS Pretorian. Dwa pojedynki gorzowianie zwyciężyli, w dwóch ponieśli porażkę:

MMA amatorskie:
Dawid Skrzypczak (Pretorian) - całkowicie zdominował pojedynek narzucając przeciwnikowi swój styl walki. W trakcie konfrontacji wykonał 7 obaleń i rzutów sprowadzając walkę na ziemię gdzie mocno obijał przeciwnika. Po dwóch rundach w zawrotnym tempie pokonał na punkty - przez jednogłośną decyzję sędziów - Adriana Malińskiego.

Piotr Perzanowski (Pretorian) - zwyciężył swego rywala w trzeciej minucie pierwszej rundy. Maciej Kwiatek próbował obalić gorzowianina wejściem w nogi ten skontrował duszeniem gilotynowym. Kwiatek uniknął techniki kończącej i próbował wstać, Piotr płynnie zaatakował z "parteru" nogę oponenta i sprowadził go ponownie na ziemię, gdzie zmusił do poddania się poprzez dźwignię prostą na kolano.

K1:
Krzysztof Lesiecki (Pretorian) - walka z Julianem Siedleckim zakończyła się porażką na punkty gorzowskiego zawodnika. W pierwszej rundzie Krzysztof zamroczył na chwilę Juliana wysokim kopnięciem na głowę jednak nie poszedł za ciosem i nie wykorzystał tego, kończąc pojedynek. Siedlecki przetrwał i w następnych rundach pokazał ducha bojowego i lepszą wytrzymałość rozstrzygając walkę na swoją korzyść.

MMA zawodowe:
Marcin Mateusz Kurylczyk (Pretorian) - uległ na 30 sekund przed końcem drugiej rundy Dawidowi Januszewskiemu w wyniku odwrotnego duszenia trójkątnego nogami. Pierwsza runda wyrównana z lekką przewagą Dawida. W drugiej inicjatywa całkowicie po stronie gorzowianina. Na minutę przed końcem sędzia podnosi walkę do stójki, widać wyraźnie brak sił u zawodnika z Torunia. Marcin atakuje ciosem sierpowym a następnie próbuje powalić wejściem w nogi. Spycha broniącego się Januszewskiego do narożnika i tam atakuje tylko jedną nogę co okazuje się błędem. Przeciwnik ostatkiem sił wiąże duszenie i w ciągu pięciu sekund doprowadza do poddania.

Gorzów po raz drugi był gospodarzem gali MMA. Impreza zgromadziła na widowni około 1000 kibiców i okazała się lepszym medialnie wydarzeniem, niż pierwsza gala z czerwca 2010 (Metronom MMA), mamy nadzieję, że Gorzowianie już wkrótce będą mogli ponownie podziwiać swoich zawodników w walkach MMA.

Dziękujemy za pomoc firm Ergomax oraz fajnemeble.pl, dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

Team Pretorian w szatni
(cofka...)


MMA PLESZEW

17.03.2012 Domink Chmiel i Jędrzej Martuzalski z KS Pretorian Koźmin Wlkp. walczą na Gali MMA w Pleszewie. Dominik, kolejny raz odnosi zwycięstwo w zawodowej walce MMA, Jędrzej niestety przegrywa na punkty.

Dziękujemy zawodnikom i gratulujemy zwycięzcy, obyś był nie do zatrzymania.

Dominik poluje...
(cofka...)


PROFESSIONAL MMA II STARGARD SZCZ.

Łukasz Stojanowski zwycięzcą. O swojej trzeciej walce tym razem na zawodowej Gali MMA, Stojan dowiedział się na dzień przed Galą. Pomimo notorycznej absencji na treningach podjął wyzwanie i stawił się w ringu, gdzie jego przeciwnikiem był zawodnik Berserkers Team Stargard, Michał Wilczyński.
Pierwsza minuta to nieustanny atak Michała i knock down, który przeniósł walkę do parteru. Dzięki temu Łukasz, choć na plecach miał chwilę wytchnienia od gradu ciosów. W miarę upływu czasu Stojan coraz bardziej się rozgrzewał a na Wilku odbijało się szaleńcze tempo początku rundy. Celne ciosy rozbiły nos Wilczyńskiego co jeszcze osłabiło jego ataki. Pierwsza runda dla Michała. W drugiej całkowita zmiana ról, walka cały czas w stójce, ciosy Łukasza raz po raz trafiają w głowę Wilka powiększając krwotok. Obaj potwornie zmęczeni nieruchomieją w klinczu w gorzowskim narożniku. Podłoga szybko pokrywa się kałużą krwi. W końcu interwencja lekarza przerywa pojedynek. Łukasz zwycięża przez TKO!!!

Dziękujemy za pomoc firm Ergomax oraz fajnemeble.pl, dziękujemy i gratulujemy zwycięzcy, oby tak dalej i więcej treningów.

Wilku już widzi... nadciąga prawy prosty
(cofka...)


II MP NOGI BJJ

31.03.-01.04.2012 II Mistrzostwa Polski w BJJ NoGi (bez kimon). Pierwszy dzień, startują białe pasy: Piotr Pych, Paweł Ilnicki, Jarosław Dudziak oraz jedyna nasza reprezentantka Klaudia Apenit. Chłopacy bez sukcesów, dziewczyna złoty medal.
Drugi dzień walczą nasze niebieskie pasy: Jarosław Strzesak, Michał Nosewicz, Michał Szlendak, Jarosław Tyszuk, Łukasz Korczyński. Wynik - trzy brązowe medale dla Pretorian Tyszuk, szlendak, Nosewicz

Część wydatków wyjazdu pokryta została ze środków dotacji Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu UM Gorzów Wlkp.SZKOLENIE SPORTOWE W SPORTACH WALKI

Dziękujemy za pomoc firm Ergomax oraz fajnemeble.pl, dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy medalistom.

Ekipa Pretorian
(cofka...)


VIII MP SF ADCC - SZCZECIN 2012

Szczecin po raz ósmy był gospodarzem Mistrzostw Polski Submission Fighting organizacji ADCC (Abu Dhabi Combat Club). Organizatorem imprezy był klub sportów walki Berserkers Team Szczecin. Zawody odbyły się na nowoczesnej hali sportowej Zespołu Szkół przy ulicy Seledynowej. Udział wzięło 457 zawodników z całej Polski i mimo, że walki rozgrywały się na jednocześnie na czterech pełnowymiarowych matach zapaśniczych 8 MP trwały od godziny 8:00 do 22:00.

W VIII edycji MP SF wystartowało również 10 zawodników KS Pretorian Gorzów Wlkp.:

Lubomir Grochocki – 76 Masters - złoto
Piotr Perzanowski – 75 Senior - złoto
Mikołaj Dobrołowicz – 90 Senior - srebro
Łukasz Stojanowski – 95 Senior - brąz
Jarosław Tyszuk – 87,3 Senior – V miejsce
Łukasz Korczyński – 65,7 Senior – V miejsce
Rafał Pietrzakowski – 75 Senior – V miejsce
Grzegorz Pospychała – 85 Senior
Mariusz Piątek – 95 Senior
Jacek Filipczyk – 85 Senior

Jeden z trenerów Klubu, Lubomir Grochocki, wystartował w dywizji Masters (+35 lat), w której w kategorii -76 kg zdobył złoty medal. Doskonały występ zaliczył Piotr Perzanowski w kategorii -75 kg wygrywając pięć walk z czego 4 przed czasem oraz Mikołaj Dobrołowicz zdobywca srebrnego medalu w kat. -90 kg i Łukasz Stojanowski medal brązowy.
Na pochwałę zasłużył debiutujący w zawodach Rafał Pietrzakowski, który zajął wprawdzie tylko V miejsce, ale jego zwycięskie walki prowadzone były niemal bezbłędnie.

Jeszcze jeden Pretorianin, Michał Nosewicz zdobył brązowy medal, niestety studiując obecnie w Szczecinie wystąpił jako reprezentant Berserkers Team Szcecin.

Część wydatków wyjazdu pokryta została ze środków dotacji Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu UM Gorzów Wlkp.SZKOLENIE SPORTOWE W SPORTACH WALKI

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, dziękujemy kibicom z Gorzowa za doping na zawodach.
Dziękujemy Panom, Andrzejowi Radzewiczowi i Mariuszowi Fredykowi oraz firmom ERGOMAX i fajnemeble.pl

Ekipa Pretorian
(cofka...)


MMA FIGHT NIGHT DIVA SPA

Po raz drugi w tym roku w Kołobrzegu odbyła się gala MMA. 19 maja 2012 r. w hali widowiskowo sportowej Millenium stanęło na przeciw siebie 11 par zawodników i zawodniczek. W menu gali Fight Night Diva Spa przewidziano 10 pojedynków w formule MMA i jeden na zasadach K1. Klub Sportowy PRETORIAN wystawił do rywalizacji pięcioro zawodników, dwoje z nich reprezentowało nasze miasto.

Klaudia Apenit – znana dotąd z zawodów jiu jitsu, zadebiutowała w amatorskim pojedynku w formule K1, podczas którego pokonała na punkty zawodniczkę Szczerek Fight Team Kołobrzeg, Iwonę Oleczek. Walka zakontraktowana została na trzy rundy po dwie minuty, za zgodą obu zawodniczek i trenerów pojedynek odbywał się bez kasków ochronnych.

Marcin Kurylczyk – zawodowy rekord MMA 4:2:0 w pojedynku zawodowego MMA zmierzył się z zawodnikiem Nastula Club Warszawa, Bartoszem Fabińskim, niestety po dwóch pięciominutowych rundach ciężkiej walki sędziowie ogłosili zwycięstwo fightera z Warszawy.

Oprócz gorzowian wystąpiło jeszcze dwóch zawodników z Koźmina Wlkp.: Wojciech Kasperkowiak amatorskie MMA (pokonał Karola Niemierzyckiego duszeniem zza pleców) oraz Jędrzej Martuzalski zawodowe MMA (przegrał przez duszenie z Marcinem Sianosem).

Piąty pretorianin to pochodzący z Czech zawodnik Klubu Pretorian Gym Pardubice Jakub Stejskal. Wygrał swój pojedynek z Maciejem Marczewskim już w trzeciej minucie pierwszej rundy w wyniku dźwigni na staw łokciowy. Swoje zwycięstwo zadedykował zmarłemu około godziny 13:00 (w dniu walki) trenerowi Pretorian Gym Pardubice Frantiskovi Smetance, a cała sala uczciła pamięć czeskiego trenera minutą ciszy.

Dziękujemy firmom Ergomax oraz fajnemeble.pl za logistyczne zabezpieczenie wyjazdu.

20.05.2012 w Gorzowie dwóch zawodników naszego Klubu wystartowało w Turnieju BJJ Puchar Polski Zachodniej w kategorii 76 kg. Robert Kurowski zdobył Złoty medal a Jarosław Dudziak Brązowy. Gratulujemy finalistom.

Ekipa Pretorian Gorzow w klatce przed Galą
(cofka...)


GLADIATOR ARENA III

Kolejna gala MMA w Pyrzycach 25.05.2012. Na około dwa miesiące przed galą zakontraktowany do udziału w niej jest tylko jeden zawodnik Pretorian Gorzów, Łukasz Korczyński. Jednak w wyniku kontuzji odpadają dwaj zawodnicy i na dwa tygodnie przed terminem wydarzenia w zastępstwie wchodzą do karty walk kolejni Pretorianie, Paweł Ilnicki oraz Mikołaj Dobrołowicz. Pech jednak prześladuje organizatora, dwa dni przed galą ze względów zdrowotnych wycofuje się z walki Paweł. Na jego miejsce, KS Pretorian, zgłasza Grzegorza Pospychałę.

25.05.2012 godzina 19:00 Mikołaj Dobrołowicz walką z Mateuszem Kopryną z Adrenalina Fightclub Częstochowa rozpoczyna pyrzycką Galę. Obaj zawodnicy są debiutantami w zawodowym MMA. Mateusz ma przewagę w stójce, lecz wkrótce walka przenosi się do „parteru”, gdzie Mikołaj rozstrzyga ją na swoją korzyść kluczem na rękę.

Następny nasz reprezentant, Łukasz Korczyński (1:1:0), zmierzył się z Marcinem Lasotą (2:0:0) z Gracie Barra Łódź. Walka rozegrała się na pełnym dystansie i została rozstrzygnięta na korzyść zawodnika z Łodzi na punkty.

Ostatni zawodnik Pretorian Gorzów walczący tego wieczoru, przyjął propozycję walki bez specjalnego przygotowania, na dwa dni przed galą zastępując chorego kolegę. Grzegorz Pospychała stanął przeciw Tomaszowi Pilarskiemu trenerowi Energy Gold Team Police. Obaj fighterzy debiutowali w formule zawodowego MMA. Początek walki należał do Grześka lecz Tomasz, doświadczony zawodnik i posiadacz brązowego pasa BJJ szybko doprowadził do walki w „parterze” gdzie przełamał zmusił zaciętą obronę Grzegorza i zmusił go do poddania, dźwignią na staw łokciowy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Filmy z walk do obejrzenia na stronie Facebook - Pretorian Streetfight Team-PL+CZ

Ekipa Pretorian Gorzow przed Galą
(cofka...)


MMA - SHOW II "BITWA O JAROCIN"

W tym samym terminie (25.05.2012), odbyła się gala MMA w Jarocinie, w której wziął udział zawodnik KS Pretorian Koźmin Wlkp., Dominik Chmiel dopisując kolejne zwycięstwo do swego rekordu. Dominik pokonał Piotra Zarzeckiego duszeniem trójkątnym rękami.

Gratulujemy zwycięzcy

Dominik w akcji
(cofka...)


X PUCHAR POLSKI - KONIN 26.05.2012

Klub Sportowy Copacabana Konin po raz X był gospodarzem Turnieju Puchar Polski w BJJ, w którym udział wzięło 470 osób. Z Klubów Pretorian startowało osiem osób, trzech Gorzowian i pięciu chłopaków z Koźmina. Tuż przed zawodami w wyniku kontuzji odpadło dwóch Pretorian z Gorzowa co znacząco osłabiło naszą druźynę i zmniejszyło szansę na medal. Najlepszy występ zanotowali Bartosz Bogacz i Rafał Pietrzakowski. Niestety, te zawody okazały się dla nas pechowe i nikt z drużyny nie zdobył medalu. Część wydatków wyjazdu pokryta została ze środków dotacji Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu UM Gorzów Wlkp.SZKOLENIE SPORTOWE W SPORTACH WALKIDziękujemy firmom Ergomax oraz fajnemeble.pl za logistyczne zabezpieczenie wyjazdu.

(cofka...)


OSTATNIE POŻEGNANIE

29.05.2012 w Pardubicach odbyła się uroczystość pogrzebowa Františka "Franco" Smetánki, trenera Pretorian Gym Pardubice i naszego przyjaciela. Odszedł od nas na zawsze 19.05.2012. W ostatniej drodze oprócz rodziny, towarzyszyli mu także przyjaciele i zawodnicy z Polski oraz Czech. NON OMNIS MORIAR

Galeria zdjęć z uroczystości po kliknięciu na ilustrację postu.

Ostatnie pożegnanie
(cofka...)


SEMINARIUM Z BAGIM

08.-10. czerwca 2012. Po raz piąty w Gorzowie zajęcia prowadz trener Berserker's Team i Kadry Narodowej w Grapplingu, Piotr Bagiński. Pierwszy raz Gorzów był gospodarzem trzydniowego seminarium, dotąd organizowane było ono w Koźminie Wlkp. W piątek odbył się dwugodzinny trening BJJ, w sobotę 5 godzin Submission Fighting i w niedzielę trzy godziny BJJ plus nominacje na wyższe stopnie (nadanie pasów i belek) . Zdjęcia z seminarium i filmy do obejrzenia TUTAJ
Nominacje dla zawodników KS Pretorian:

Gorzowianie

Purpury:
Wojciech Tymszan,
Jarosław Strzesak.

Niebieskie:
Andrzej Niebielecki,
Robert Pawłowski,
Artur Zdziebłowski,
Leszek Zdrojewski,
Tomasz Urbański,
Jacek Filipczyk,
Piotr Perzanowski,
Piotr Pych.

Pardubiczanie

Purpurowe:
pośmiertnie mianowany trener Frantisek Smetanka.

Niebieskie:
Marek Pilar,
Jakub Stejskal.

Koźminianie

Niebieskie:
Maciej Szczepaniak,
Paweł Szczepaniak.

Gratulujemy wszystkim awansowanym i dziękujemy za liczny udział.

Część wydatków seminarium pokryta została ze środków dotacji Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu UM Gorzów Wlkp.SZKOLENIE SPORTOWE W SPORTACH WALKIGorzowianie
(cofka...)


OPEN GI - LUBOŃ 2012

16.06.2012 w Luboniu odbył się nowy na polskiej scenie Grapplingowej turniej OPEN GI, organizowany przez Klub Alliance Poznań. Udział w nim wzięło tylko dwóch gorzowskich zawodników gdyż trzon drużyny zajęty był organizacją pokazu sportów walki podczas X-lecia gorzowskiej "Słowianki". Wyjazd był jednak udany, Łukasz Stojanowski kat.-93 zdobył złoty medal a Robert Kurowiak kat -82 kg brązowy. Jedną ze zwycięskich walk, Robert zakończył efektowną "latającą balachą". Gratulujemy zawodnikom udanego startu.

Gorzowianie
(cofka...)


PRZEDSZKOLAKI U PRETORIAN

(cofka...)


OBÓZ MMA - KOŁOBRZEG 2012

Od 29 lipca do 04. sierpnia 2012 KS Pretorian uczestniczył w obozie MMA zorganizowanym przez Szczerek Fight Team Kołobrzeg. Treningi odbywały się na sali Kołobrzeskiego Klubu, treningi prowadzili Tomasz Szczerek, Jakub Stejskal, Lenka Smetankova, Lubomir Grochocki. Dwa treningi dziennie były obowiązkowe, a wieczorny tylko dla twardzieli. Oprócz zajęć na sali uczestnicy obozu wzięli udział w 16-sto kilometrowym spływie kajakowym rzeką Parsętą oraz treningu wysokościowym w Parku Linowym.

Część opłaty za obóz dla naszych zawodników pokryta została ze środków dotacji Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu UM Gorzów Wlkp.SZKOLENIE SPORTOWE W SPORTACH WALKI

Dziękujemy także za nieocenione wsparcie panom: Sławomirowi, Marcinowi, Krzysztofowi, Mariuszowi i Jackowi

Fot. Mieszko Majba. Zapraszamy do odwiedzenia Galerii ze zdjęciami Mieszka oraz uczestników obozu.

Obóz MMA
(cofka...)


NO PROBLEM CUP - ŁÓDŹ 2012

Po wakacyjnej przerwie Pretorianie rozpoczęli nowy sezon. Wczoraj zawodnicy KS Pretorian Koźmin Wlkp. wzięli udział w turnieju BJJ w Łodzi - No Problem Cup.
Wystartowało czterech zawodników - Dominik Chmiel w kat -88,3 kg purpurowe pasy, Bartosz Bogacz -70 kg niebieskie pasy, Łukasz Twardowski junior 84 kg i Donald Kukfisz junior 84 kg, a Karol Stasiak pełnił rolę trenera i sędziego.
Niestety, wracający po niedawnej kontuzji (usunięcie łąkotki i zerwane więzadło krzyżowe) Dominik, nie był jeszcze w formie, swoją pierwszą walkę przegrał na punkty i odpadł z turnieju tak samo drugi senior, Bartek.
Donald zajął 3 miejsce, a Łukasz po 3 bardzo ładnych i zaciętych pojedynkach wygrał swoją kategorię w finale pokonując przeciwnika przez poddanie - trójkątnym duszeniem nogami.
Było to pierwsze przetarcie po wakacjach, więc jeszcze dużo pracy przed nami, ale cieszy fakt, że nasi juniorzy, a zarazem wychowankowie klubu zaczynają odnosić sukcesy, co w przyszłości da efekty w kategorii seniorów.

Udział w turniej NO PROBLEM CUP bezinteresownie wsparł Pan Robert Dzwoniarek, szef Intermarche w Krotoszynie (Czy to nie dziwne? W Koźminie tylko piłka niestety), za co serdeczne podziękowania od zawodników klubu.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

No Problem Cup 2012
(cofka...)


IV MP GRAPPLING - POZNAŃ 2012

22-23 września 2012 w Poznaniu Klub Berserkers Team Poznań był gospodarzem IV Mistrzostw Polski Grappling Gi, NoGi oraz MMA. Trzech gorzowskich zawodników wystartowało w tym turnieju, dwóch w formule amatorskie Grappling GI a jeden w formule amatorskie MMA. Poniżej wyniki:

Borys Kurowiak - srebro, Grappling Gi
Adrian Maliński - srebro, amatorskie MMA
Robert Kurowiak - piąte miejsce Grapplig Gi

Gratulujemy uczestnikom. SI VIS PACEM PARA BELLUM

Zdjęcie Michała Szlendaka
(cofka...)


II PP BJJ NOGI - LUBOŃ 2012

6. października 2012 hala sportowa w Luboniu ponownie gościła polskich fighterów. KS Alliance Poznań organizował II Puchar Polski BJJ NoGi. Trzech gorzowskich Pretorian wzięło udział w tych zawodach. Adrian Maliński zdobył brązowy medal w -61,5 kg a Łukasz Korczyński brąz - 67,5 kg. Piotr Perzanowski niestety odpadł po pierwszej walce. Debiut w wyższej kategorii wagowej nie poszedł zgodnie z oczekiwaniami.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Koczot na podium
(cofka...)


LIMBURG OPEN BJJ 2012

Zawody Brazylijskiego Jiu Jitsu w belgijski mieście, które dało nazwę turniejowi Limburg Open BJJ. Wystartowało dwóch naszych zawodników:
Robert "SamozłO" Kurowiak - złoto w kategorii Masters, na podium otrzymał niebieski pas od Roberta Kocha,
Jarosław Dudziak - 4 miejsce (6 walk- 4 zwycięskie i 2 porażki)

SI VIS PACEM PARA BELLUM

SamozłO na podium
(cofka...)


PODZIEMNY PP BJJ - BOCHNIA 2012

W Kopalni Soli w Bochni nasz zawodnik, Borys Kurowiak, zdobył brązowy medal podczas pierwszego Podziemnego Pucharu Polski w BJJ. Bracia Kurowiak wyrastają na rasowych łowców medali.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Borys z Brązem
(cofka...)


PRETORIANIE Z PARDUBIC W GORZOWIE

Od 31.10. do 4.11.2012 gościło w Gorzowie siedmiu czeskich zawodników z zaprzyjaźnionego Klubu Pretorian Padubice/Chrudim. Wykorzystaliśmy ich pobyt maksymalnie, trenując dwa razy dziennie BJJ i Muay Thai.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Pretorianie
(cofka...)


SPARINGI U BERSERKERÓW

3.11.2012, 14 zawodników Pretorian z Polski i Czech odwiedziło Klub Piotra Bagińskiego, Berserkers Team Szczecin gdzie wzięli udział w sparingach. Na treningu obecnych było około 70 zawodników. Wizyta była jednocześnie okazją do zobaczenia nowej sali BT Sz-n

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Pretorianie w Szcecinie
(cofka...)


GALA MMA BATTLE IN CAGE SŁUPSK 09.11.2012

Nasza jedyna, jak dotąd zawodniczka, Klaudaia Apenit stoczyła swój pierwszy pojedynek MMA na gali "Battle in cage" w Słupsku. Przeciwniczką Klaudii była Sylwia Juśkiewicz. Pojedynek mimo przewagi zawodniczki Pretorian skończył się na jej niekorzyść w połowie drugiej rundy. Klaudia została zraniona w czoło i lekarz zawodów nie dopuścił do kontynuowania pojedynku.

Za miesiąc kolejny pojedynek, w Gorzowie.

SI VIS PACEM PARA BELLUM

(cofka...)


VIII MP BJJ - ŁÓDŹ 2012

Święto Niepodległości, Kluby Sportowe Pretorian Gorzów i Koźmin Wlkp. uczciły udziałem w Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu. 10.-11. Listopada 2012 odbyły się w Łodzi po raz ósmy najważniejsze zawody polskiej sceny BJJ. Impreza zgromadziła ośmiuset zawodników z całego kraju.
Rywalizacja odbywała się na 8 matach jednocześnie w systemie pucharowym (przegrywający odpada).
Nowością na zawodach był system wywoływania do walki zawodników. Oprócz werbalnego wezwania na olbrzymiej świetlnej tablicy ukazywała się informacja, kto na danej macie toczy pojedynek i jaka para zawodników, jest następna w kolejności.

Pretorian Gorzów reprezentowali:

Juniorzy:
Wojciech Pająk,
Piotr Pych.

Seniorzy:
Rafał Pietrzakowski,
Borys Kurowiak,
Jarosław Dudziak,
Łukasz Stojanowski,
Mateusz Donajewski,
Paweł Ilnicki,
Jarosław Tyszuk,
Jarosław Strzesak,
Marcin Kurylczyk,
Michał Nosewicz.

Masters (+35 lat):
Lubomir Grochocki - złoty medal -76 kg

Pretorian Koźmin:

Juniorzy:
Łukasz Twardowski - złoty medal +84 kg
Bartosz Grzęda

Seniorzy:
Dominik Chmiel - srebrny medal -88,3 kg
Wojciech Nowak

Masters:
Karol Stasiak - złoty medal -88,3 kg

Niestety, mimo tak licznej drużyny, nasi zawodnicy zdobyli tylko cztery medale. Pozostali uczestnicy zawodów odpadli w drugiej lub trzeciej rundzie turnieju.
Nieoczekiwanie zakończyła się klasyfikacja drużynowa gdzie kategorię Masters wygrała ekipa Pretorian.

Część wydatków wyjazdu drużyny gorzowskiej pokryta została ze środków dotacji Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Miasta Gorzów Wlkp.SZKOLENIE SPORTOWE W SPORTACH WALKI oraz dzięki pomocy firm "fajnemeble.pl" oraz "Miami" Sp. z O.O. oraz panom Mariuszowi Fredyk, Sławomirowi Kubzdyl i Tomaszowi Jagła.
Drużynę z Koźmina wsparli p. Robert Dzwoniarek- Intermarche Krotoszyn, p. Bartosz Kasprzak, p. Jarosław Marzęciński - Pokrycia Dachowe.
Dziękujemy wszystkim za pomoc

SI VIS PACEM PARA BELLUM

Medaliści
(cofka...)


BOJOWY GRUDZIEŃ PRETORIAN

1., 2., 8. grudnia 2012 - tak napiętego harmonogramu jeszcze w historii Klubu nie było. Zawodnicy KS Pretorian w ciągu dwóch weekendów walczyli na pięciu galach MMA w Polsce i w Czechach oraz turnieju Brazylijskiego Jiu Jitsu.

I Chrudimska Noc Bojovnikov – 01.12.2012 Chrudim (Czechy)

Na tej imprezie walczyli dwaj gorzowscy zawodnicy: Łukasz Stojanowski oraz Grzegorz Pospychała, niestety, obaj przegrali swoje pojedynki. Łukasz, po pełnej zwrotów akcji walce przegrał decyzją sędziów (czeskich;)), Grzesiek poległ w drugiej rundzie przez balachę i brak kondycji, a właściwie odwrotnie.

Finał projektu „Szkoła Walki Drwala” – 01.12.2012 Kraków

Tomasz Drwal (pierwszy polski zawodnik UFC) przez ostatnie pół roku prowadził projekt „Szkoła Walki Drwala”. Program telewizyjny o zawodnikach MMA, ich treningach, polegający na stopniowym eliminowaniu uczestników na kolejnych etapach, aż do finałowej Gali w której walczyć będzie osiem par zawodników.
Pierwszy z uczestników, Adrian Maliński był od początku w programie i przeszedł wszystkie jego etapy, drugi Marcin "Mateusz" Kurylczyk, dostał zaproszenie do finału ze względu na kontuzję zawodnika, biorącego w nim udział. Nasi zawodnicy przegrali swoje walki: Marcin na punkty, Adrian przez TKO.
Galeria zdjęć z Gali

West Fighting MMA II – 02.12.2012 Gorzów

Druga walka MMA Klaudii Apenit oraz Mikołaja Dobrołowicza. Nasi reprezentanci w pięknym stylu wygrali obie walki. Mikołaj pokonał duszeniem zza pleców Marka Suśniaka z Piły, a Klaudia pokonała zawodniczkę z Lublina, Izabelę Badurek w trzeciej rundzie przez TKO. W tym pojedynku przeciwniczka Klaudii reprezentowała Klub Jamniuk Gorzów.

Gala MMA “Galavecer Bojovnikov” – 08.12.2012 Pardubice (Czechy)

W tej czeskiej gali udział wziął tylko jeden nasz zawodnik, Jarosław Strzesak. Jego przeciwnikiem był czeski zawodnik Petr Vacek. Jaro nie dał żadnej szansy swemu przecinikowi i pokonał go już w pierwszej rundzie przez Ground & Pound. W ten sposób powiększył swój zawodowy rekord MMA, który wynosi teraz 3:0:0.Gala MMA „Gladiator Arena 4” – 08.12.2012 Pyrzyce

Dwie walki naszych zawodników. Paweł "Gaweł" Ilnicki przegrał na własne życzenie przez Gilotynę z zawodnikiem ze Szczecina, Maciejem Klarowskim a Piotr "Ciepły" Cieśla pokonał zawodnika gospodarzy Gali, Łukasza Kazimierczaka. Piotr ze swoim przeciwnikiem stoczyli bardzo twardy pojedynek K1;), przez 12 minut raz znaleźli się w "parterze". Niezaprzeczalna przewaga techniczna Piotrka spowodowała, że narożnik przeciwnika rzucił ręcznik w połowie 3. rundy poddając swojego reprezentanta.

IV Pucharze Wielkopolski BJJ dla dzieci i młodzieży do lat 21 – Komorniki 08.12.2012

Nasz najmłodszy zawodnik, trenujący w sekcji Pro, Wojciech Pająk zdobył w Komornikach brązowy medal. Mamy nadzieję, że to pierwszy krok w długiej zawodniczej karierze.

Gratulujemy wszystkim zawodników i trenerom.
Specjalne podziękowania dla firmy ERGOMAX oraz fajnemeble.pl za pomoc Klubowi. Zdjęcia i filmy dostępne na naszym Facebook-u/ 2012/ Grudzień
SI VIS PACEM PARA BELLUM

Pająk na podium
(cofka...)


Prehistoria       Antyk       Średniowiecze       Renesans       Barok       Oświecenie       Romantyzm       Teraźniejszość       Teraźniejszość